دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم آغاز کمپین نه به تصادفات جاده ای :

جوانان هلال احمر از فداکارترین جوانان هستند و این جوانان بدون چشمداشتی فعالیت میکنند

مراسم افتتاحیه کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» امروز با حضور اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ محمود محمدی نسب دبیرکل جمعیت هلال احمر با حضور درمراسم افتتاحیه کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» که در کتابخانه ملی برگزار شد ، اظهار کرد: از جامعه هنری تشکر می‌کنم که پیام ما را به جامعه منتقل می‌کند و ما حرف‌های زیادی با مردم داریم که زبانش را شما بلدید و این برای ما فرصتی بسیار مناسب و ارزشمند است و از همین رو تشکر می‌کنم که در این مراسم حضور پیدا کردید.

وی با اشاره به جوانان حاضر در سالن، گفت: افرادی که اینجا حضور دارند از فداکارترین جوانان هستند که تعداد آنها در کشور زیاد است و در روزهای بسیار سخت مانند چهار ماه گذشته که انواع حوادث را در کشور دیدیم به همت این دوستان حادثه‌ها مدیریت شد. جمعیت هلال احمر به نیروهای داوطلب خود متکی است و این افراد بدون چشمداشت فعالیت می‌کنند. در ایام نوروز هم تمام این دوستان در طول ۲۰ روز مشغول خدمت دهی به مردم هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: به همت شما جوانان است که می‌توانیم وارد میدان‌های مختلف شویم و اگر شما کمک نکنید هیچ کدام از کارها به سرانجام نخواهد رسید.

محمدی نسب در ادامه گفت: امنیت‌ راه‌ها یک مسئله جهانی است که در کشورهای مختلف کم و بیش وجود دارد اما متاسفانه در کشور ما آمارها بسیار زیاد است هر چند که شیب آن نزولی است. فاکتورهای مختلفی در این مسائل نقش دارد از جمله خودروهایی که باید کیفیت‌شان بهتر شود و یا پلیس که باید مدیریت بهتری در جاده‌ها داشته باشد. البته در کشورمان شاهد این هستیم که نیروی انتظامی و ما همیشه در کنار هم هستیم و آنها بسیار زحمت می‌کشند. بخش دیگر مربوط به ایمنی جاده‌هاست و مهمترین بخشی که عامل ۶۰ درصد از تصادفات است مربوط به فرهنگ رانندگی است که نیاز به آموزش دارد. شاید نیاز به سخت گیری بیشتر در صدور گواهینامه‌ها نیز باشد.

وی خطاب به جوانانی که در طرح نوروزی شرکت خواهند کرد، گفت: شما دوستان مردم را راهنمایی خواهید کرد و از شما خواهش می‌کنم که ویترین و نماینده آنچه که در جمعیت هلال احمر می‌گذرد باشید. خواهش من از شما این است که در بیش از ۱۰۰۰ نقطه از کشور که حضور دارید با آرامش مسائل را با مردم مطرح کنید و امیدوارم که امسال شاهد کاهش چمشگیر تصادفات باشیم.

شایان ذکر است در این مراسم از آثار مربوط به فعالیت‌های سازمان جوانان با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر ، نمایندگانی از یونیسف، وزارت بهداشت،‌ پلیس راهور و همچنین علی متقیان مدیرعامل ایسنا و رونمایی شد که دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز از کارت غنچه های هلال احمر با عنوان همیار هلال احمر که در فضای دوستدار کودک به کودکان داده شود رونمایی و بصورت نمادین اولین کارت این غنچه ها را صادر کردند.