برگزاری کارگاه آموزشی،توجیهی طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در زنجان

کارگاه آموزشی، توجیهی ویژه همیاران، کارشناسان و رابطین خبری در استان زنجان برگزار شد.

 

به گزارش معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:۱۸سال است که این طرح در کشور اجرا میشود امسال که از ۲۸اسفند ماه تا ۱۴فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت و در این ایام ۱۵ اکیپ جوانان در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی فعالیت دارند.

فاطمه جمشیدی افزود: امسال پست های غیر ضروری را حذف کردیم تا به کیفیت پستهای باقیمانده بیافزاییم همچنین وجه تمایز طرح امسال نسبت به سال های گذشته تاکید بر حمایت از طرح های ابتکاری اعضاست.

وی در ادامه گفت: باید در پست های ایجاد شده در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی طرح های ابتکاری کم هزینه اما با تاثیر گذار ی بیشتر در جهت پیشگیری از تصادفات،آگاه سازی مسافران از خطرات جاده، رعایت قوانین و مقررات رانندگی و…ارائه دهیم تا به هدف اصلی که پیشگیری است برسیم و مسافران سفری ایمن، سالم و بی خطری داشته باشند.

فاطمه جمشیدی تصریح کرد: در پست های امسال علاوه بر پیشگیری از تصادفات وحوادث جاده ای ، در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورفتارهای پرخطر بویژه ایدز واعتیاد نیز فعالیت خواهیم شد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، آموزش های لازم درخصوص ارتباط کلامی،ایمنی وسلامت،  آموزش رابطین خبری شهرستانها ، توسط دبیران مجمعاستانی جوانان ودانشجویی و رابط خبری سازمان جوانان که قبلا جهت آموزش به اصفهان اعزام شده بودند ارائه شد.