روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با کانون های جوانان و غنچه های هلال احمر کرمان

همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، اعضای جوانان و غنچه های هلال احمر شهرستان های فهرج، عنبرآباد، بافت با کاشت نهال، این ایام را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ معاون امور جوانان استان کرمان بیان کرد: هر ساله با روز درختکاری مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند.

کیوان علیزاده با اشاره به اینکه ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می گردانند، افزود: اعضای جوانان و غنچه های جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز با کاشت نهال در کنار سایر ایرانیان به استقبال از بهار رفتند و در حفظ محیط زیست در سال جدید پیش قدم شدند.

کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری توسط اعضای کانون دانش آموزی و غنچه های هلال احمر فهرج
دهقانی رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان فهرج با اشاره به ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست از کاشت نهال توسط ۳۰ نفر از اعضای کانون دانش آموزی و غنچه های هلال جمعیت هلال احمر در هفته درختکاری خبر داد.

وی با اشاره به اینکه نعمت های طبیعی خدادادی میراث ماندگار ما برای نسل های آینده محسوب می شود، اظهار کرد: در جهت حفاظت از عرصه های ملی و تبدیل این امر مهم به یک فرهنگ عمومی و غالب، به همین مناسبت اعضای جوانان و غنچه های هلال احمر این شهرستان همزمان با سراسر کشور با کاشت نهال در حفظ محیط زیست همراه شدند.

طرح استقبال از بهار بدون زباله در عنبرآباد
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان عنبرآباد گفت: با حضور فرماندار و پرسنل سایر ادارات این شهرستان، امدادگران این جمعیت با حضور در دامنه کوه فجر با جمع آوری زباله ها، اقدام به پاکسازی محیط زیست کردند.

هفته منابع طبیعی در شهرستان بافت
علی علی ملایی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بافت بیان کرد: در راستای توسعه احیای منابع طبیعی، محیط زیست پایدار و همچنین اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب طرح “بنشانیم درخت” غنچه های هلال این جمعیت در جهت حفاظت از محیط زیست چند اصله نهال کاشتند.

وی با اشاره به نفاشی غنچه ها با موضوع روز درختکاری افزود: با توجه به فرارسیدن سال نو و استقبال از بهار، جهت رفاه حال مسافرین نوروزی در طبیعت و فضای سبز، اعضای جوانان هلال احمر شهرستان بافت با همکاری ادارات و اعضای مدیریت بحران ، اداره محیط زیست به پاکسازی، جمع آوری زباله ها و زیباسازی محیط فضاهای سبز شهر پرداختند.