برگزاری آزمون مرحله شهرستانی ششمین المپیاد آماده طرح ملی دادرس در آذربایجان شرقی

با شرکت 80 تن از دانش آموزان پایه هشتم نواحی مدارس پنجگانه تبریز، آزمون مرحله شهرستانی ششمین طرح ملی دادرس در تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ،صبح روز یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶، آزمون طرح ملی دادرس یعنی دانش آموز آماده در روزهای سخت در ۹۴ مدرسه شهرستان تبریز برگزار گردید.

بنابراین گزارش، بمنظور ارایه آموزش کمکهای اولیه جهت بالا بردن توان علمی و عملی دانش آموزان و ایجاد رقابت ما بین آنها و ترویج و توسعه فرهنگ خود امدادی و کاهش آسیب های جامعه و تلاش برای حفظ جان انسانها در مواقع بروز حوادث،مرحله شهرستانی ششمین طرح ملی دادرس در مدارس و جمعیت هلال احمر شعبه تبریز برگزار و دانش آـموزان شرکت کننده آموخته های خود در خصوص نحوه پناهگیری در حوادث ،نحوه حمل مصدوم ، آتل بندی ،پانسمان و بانداژ و سی پی آر و ارزیابی علایم حیاتی مصدوم را مرور کردند.

این گزارش می افزاید؛ ایجاد انگیزه و تشکیل تیم های دادرس در مدارس بمنظور پاسخگویی به حوادث طبیعی و غیر طبیعی از دیگر اهداف این طرح می باشد.