به مناسبت روز درختکاری؛ اعضای کانون های دانشجویی و غنچه های هلال شعب خوزستان نهال کاشتند

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از اجرای برنامه کاشت نهال در مدارس دبستان منطقه محروم روستای سرحانیه خرمشهر توسط اعضای کانون هلال احمر دانشکده علوم پزشکی شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، رضا نیک‌پی اظهار کرد: اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشکده پزشکی آبادان با برگزاری برنامه جشن درختکاری برای دانش آموزان مقطع اول تا پنجم ابتدایی فرهنگ درخت و درخت کاری را گرامی داشتند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این برنامه، احیا و ترویج فرهنگ احترام به طبیعت بوده است، افزود: کاشت نهال علاوه بر سرسبزی درختان راهی برای هوای پاک و مقابله با ریز گردها است و همچنین کارکرد های زیبایی شناختی دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان بیان کرد: درخت و درختکاری راه حلی مناسب برای مبارزه با آلودگی ها است که با فرهنگ سازی می توان از ایجاد شرایط بدتر پیشگیری کرد.

دبیر کانون هلال احمر دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز اظهار کرد: در این برنامه اعضای این کانون ۴۰ نهال درخت در مدرسه علوی روستای سرحانیه واقع در شهرستان خرمشهر با همکاری دانش آموزان این مدرسه غرس کردند.

خالد عیایشه افزود: در حاشیه این نهالکاری اعضای کانون هلال احمر دانشکده پزشکی آبادان با لباس و وسایل پزشکی، برنامه جشنی شاد برای دانش آموزان برگزار کردند و به صورت نمادین، ضربان قلب، وزن و قد دانش آموزان اندازه گرفته شد.

درباره توضیح دادند که با مشارکت دانش آموزان و پرسش و پاسخ همراه بود،
وی با تقدیر از مدیر مدرسه دبستان علوی روستای سرحانیه تصریح کرد: همچنین در حاشیه این مراسم، برنامه پرسش و پاسخ برگزار شد و دانش آموزان سوالات خود را درباره درخت و فایده آن برای محیط زیست و زندگی انسان ها پرسیدند.

لبخند زمین به دردانه های سبز، غنچه های هلال در خاک شوشتر روییدند

رئیس جمعیت هلال احمر شوشترگفت: غنچه های هلال مهدکودک «بهار زندگی» اقدام به کاشت نهال در فضای سبز کانون پرورش فکری کودکان این شهرستان کردند.

 احمدعلی آهنگرشوشتری با اشاره به کاشت نهال توسط اعضای نونهالان غنچه های هلال احمر، اظهار کرد: این برنامه به منظور آموزش و آشنایی کودکان با طبیعت و اهمیت درختکاری در اسلام به عنوان یکی از سرمایه های اصلی در منابع طبیعی انجام شد.

وی افزود: احترام به طبیعت جایگاه بسیار ممتازی در فرهنگ ملی و دینی ما دارد و اهل بیت(ع) همواره بر حفظ طبیعت و محیط زیست در احادیث و روایات خود تأکید کرده اند.

رییس جمعیت هلال احمر شوشتر تصریح کرد: نهادینه سازی فرهنگ احترام به طبیعت باید از دوران کودکی آموزش داده شود تا در سنین بزرگسالی بخشی از فرهنگ و رفتار فرد باشد.
آهنگر شوشتری گفت: آموزش فرهنگ احترام به طبیعت و محیط زیست از دوران کودکی موجب انتقال این فرهنگ به جامعه می شود و از تخریب محیط زیست از طریق اقدامات فرهنگی پیشگیری می کند.