برگزاری کارگاههای مهارتهای خود مراقبتی و پایه تاب آوری در مدارس شبانه روزی استان قم

بر اساس مصوبات تفاهم نامه های سازمان جوانان، کارگاههای مهارتهای خود مراقبتی و مهارت های پایه تاب آوری در مدارس شبانه روزی شهرهای کهک و قاهان استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی این کارگاه ها در راستای بند هفتم تفاهم نامه مشترک وزارت کشور، جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش با هدف پیشگیری از اعتیاد و کاهش ۀسیب های اجتماعی در دانش آموزان برگزار شد.

وی افزود: پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، هم افزایی ظرفیت ها به منظور توانمندسازی دانش آموزان برای مواجهه موثر با آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، افزایش نرخ پوشش برنامه ها و فعالیت های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف این کارگاه ها است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در قالب تفاهم نامه یاد شده این سه دستگاه، کارگاه های آموزش پیشگیری از وقوع جرایم مواد مخدر و کاهش خشونت و کارگاه های سبک فرزندپروری و مهارت های زندگی در راستای پیشگیری از اعتیاد والدین در مدارس برگزار می شوند.

مصباحی بیان کرد: این کارگاه ها امروز در ۲ مدرسه شبانه روزی شهرهای کهک و قاهان از توابع استان قم با مشارکت پرشور دانش آموزان برگزار شد.