کاروان جهادی جوانان فعالیتی از جنس مهربانی

برگزاری کاروان نیکوکاری توسط امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شیروان به روستای چهل و پنج خانواری سنگچین از توابع این شهرستان باارائه آموزش های امدادی و اهدای هدایا به کودکان مدرسه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان خراسان شمالی؛ مهدی علی آبادی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان از برگزاری کاروان نیکوکاری به روستای سنگچین خبر داد و گفت: این فعالیت بشردوستانه با حضور مسئول امور جوانان و جمعی از اعضای در محل مدرسه اندیشه این روستا برای ۲۵ دانش آموز مقاطع اول تا پنجم ابتدایی با آموزش امداد و کمکهای اولیه برگزار شد.

وی گفت: مطالب آموزشی شامل اقدامات حین وبعد از زلزله، اطفای حریق، پناهگیری و خروج ایمن، مانور زلزله، خونریزی پانسمان بانداژ، شکستگی و آتل بندی توسط مربی آموزش داده شد و با ایجاد فضای شاد و مفرح روز خاطره انگیزی برای دانش آموزان روستا رقم خورد.

وی ادامه داد: بعد از اتمام آموزش ها پرسش وپاسخ از مطالب ارائه شده بین دانش آموزان انجام شد و هدایایی ازقبیل لوازم التحریر,اسباب بازی, بسته های بهداشتی به دانش آموزان اهدا شد.

وی گفت: علاوه بر آموزشهای امدادی نکات و مطالب بهداشتی نیز به دانش آموزان گفته شد و فعالیت های جانبی ازقبیل مسابقه ورزشی، بازی های محلی، مسابقه نقاشی با موضوع (هلال احمری ها) و پذیرایی میان وعده ای سالم برای دانش آموزان سلامتی و نشاط رادر آنها تقویت کرد.

وی بیان کرد: هدف از اجرای این قبیل برنامه ها در مناطق محروم و روستا نشین آشنایی کودکان با مباحث امدادی و از همه مهمتر راه های مقابله با حوادثی از قبیل زلزله، آتش سوزی می باشد و تقویت روحیه دوستی و فعالیت های گروهی، انتقال مفاهیم آموزشی به خانواده ها و اهالی روستا است.