مرحله دوم اعزام تیم سحر استان مازندران به مناطق زلزله زده غرب کشور

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان مازندران از اعزام مرحله دوم تیم حمایت های روانی، اجتماعی و فرهنگی در بلايا «سحر» معاونت امور جوانان به منطقه زلزله زده غرب كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، دکتر اکبری با اعلام این خبر، افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن مرحله اول اعزام تیم سحر و نیز دستور رئیس جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر پیشگیری و کاهش عوارض روانی و اجتماعی جامعه آسیب دیده از حوادث و بلایا ارائه خدمات مذکور همچنان ادامه یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران هدف از اعزام در مرحله دوم تیم سحر این استان را شناسایی افراد آسیب دیده، کاستن آلام روانی آسیب دیدگان از حادثه  با اقدامات هماهنگ در ارائه خدمات روانی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش توان انطباق و آماده سازی به کمک جامعه محلی، تقویت مهارت های اجتماعی بازماندگان و سازماندهی مجدد جامعه و نظام مند شدن حضور اعضای فعال سازمان جوانان در پاسخگوئی به نیازهای آسیب دیدگان از حادثه بیان کرد.

لیلی احمدی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران نیز در این خصوص گفت: تیم اعزامی متشکل از چهارده نفر شامل گروه حمایت روانی و گروه حمایت اجتماعی فرهنگی به همراه یک پزشک داوطلب  به منظور تحقق یافتن وظایف محوله به مدت یک هفته به منطقه مذکور اعزام شدند.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به فعالیت های انجام شده توسط این تیم، افزود: اعضای اعزامی با برپایی چادرهای فضای دوست دار کودک، حضور در چادرها و کانکس های اسکان موقت آسیب دیدگان، حضور در مدارس مناطق حادثه دیده و همچنین ایجاد ایستگاه های آموزشی، نقاشی، قصه گویی و داستان سرایی، بازی و سرگرمی، فعالیتهای امدادی و بشر دوستانه برای اهالی منطقه ارائه خدمت می نمایند.

 احمدی در ادامه گفت: همچنین تیم مربوطه به همراه اقلام جمع آوری شده کمک های مردمی از قبیل پوشاک، لوازم التحریر، اسباب بازی، عروسک و … توسط یک دستگاه تریلی به مناطق زلزله زده اعزام  شدند.

یادآور میشود: تیم اول اعزامی استان به مناطق زلزله زده غرب کشور، از تاریخ ٢٧ آبان سالجاری به مدت نه روز در منطقه گیلانغرب و سرپل ذهاب حضور داشته اند.