در دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشردوستی محقق شد؛ برتری گروه فرزانگان هلال/ارائه ۴۰ طرح برای مدرسه عاری از خشونت

دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشر دوستی با شناخت طرح های برتر به کار خوددر تبریز پایان داد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی؛ روز جمعه ۴ اسفند مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشر دوستی ویژه کانونهای دانش آموزی هلال احمر با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر عامل هلال احمر استان و معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان هلال احمر و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر در تبریز برگزار شد.

 گفت و گوی بشردوستی اتفاقی نوین برای کاهش خشونت در مدارس
سعید بابایی، معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به برنامه های مختلف هلال احمر برای دانش آموزان افزود: سازمان جوانان هلال احمر طی ۲ برنامه مهم با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و در مدارس با اجرای طرح های مهمی همچون دادرس و طرح گفت و گوی بشردوستی نسبت به پیاده کردن اهداف هلال احمر در محیط های دانش آموزشی اقدام می کند و دانش آموزان را با مهارتهای لازم امدادی و بشردوستی آشنا می کند.

وی تصریح کرد: دانش آموزهلال احمری بایستی هم آموزش ها و مهارتهای امدادی را در قالب طرح دادرس فرا بگیرد و هم مهارتهای بشر دوستی و چگونگی ایجاد صلح و دوستی را بیاموزد.

معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: دوره گفت و گوی بشر دوستی یک اتفاق نوینی است که دانش آموزان در آن، روشهای کاهش خشونت در مدارس را فرا می گیرند.

ماموریت هلال احمر؛ گسترش فرهنگ صلح و دوستی و کاهش آلام بشری
سعید کنعانی، مدیر عامل هلال احمر آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه با تقدیر از همکاری های اداره کل آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در برگزاری برنامه های آموزشی برای دانش آموزان در راستای شناخت آنها با آسیب های اجتماعی اظهار داشت :هدف از برگزاری این دوره ها ارتقا و تقویت سطح خود باوری در میان دانش آموزان بوده تا دانش آموزان با تشکیل گروهها نسبت به چالشها و آسیب های اجتماعی واکنش نشان داده و با همفکری و مشورت با همدیگر راهکارهای برون رفت از آسیب های اجتماعی را در قالب طرح و ایده مطرح و محیطی عاری از خشونت را نمایند.

وی ادامه داد: ما از دانش آموزان شرکت کننده در این دوره انتطار داریم سفیران جمعیت هلال احمر در مدارس ومحیط های خانوادگی باشند.

مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به اهمیت نشر صلح و دوستی و اجتناب از خشونت خاطرنشان کرد: ماموریتهای هلال احمر در داخل و خارج کشور برای گسترش فرهنگ صلح و دوستی و کاهش آلام بشری است.

پیامبر اسلام بواسطه خلق عظیمش توانست از انسانها ی بدوی انسانها مدنی تربیت کند
دکتر جعفر پاشایی، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی دیگر سخنران این مراسم با استقبال از ایده ها و طرح های دانش آموزان برای کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت گفت: پیش نیاز هر گفت و گوی در حوزه های مختلف ایجاد هماهنگی و ابراز لطف و محبت به طرف مقابل و داشتن ادب و وقت شناسی می باشد.

وی افزود: پیامبر بزرگ اسلام بواسطه خلق عظیمی که خداوند متعال به آن حضرت عطا کرده بود توانست در صدر اسلام از انسانها ی بدوی انسانها مدنی تربیت کند. مدیرکل آموزش وپرورش استان ادامه داد: راز موفقیت در حوزه گفتگو ،مخاطب شناسی است و هرکس مخاطب خود را درست نشناسد نخواهد توانست کاری از پیش ببرد.

وی لازمه اصلاح رفتارهای پر خطر و آسیب های اجتماعی را تغییر روش ها هاو رفتارها دانست و بر توجه به همه ابعاد شخصیتی انسانها و پرهیز از تک بعدی حرکت کردن تاکید کرد.

 ارائه ۴۰ طرح و ایده برای “مدرسه عاری از خشونت” و کنترل خشم
در ادامه این مراسم نمایندگان گروههای شرکت کننده در دوره، ایده ها و طرح های خود را برای سالم سازی روحی و روانی فضای عاطفی مدارس تحت عنوان “مدرسه عاری از خشونت” بصورت حضوری ارائه دادند.

برتری گروه فرزانگان هلال مدرسه فرزانگان تبریز
این گزارش حاکی است در این دوره از مسابقات گروه فرزانگان هلال مدرسه فرزانگان تبریز با کسب ۷۳۲ امتیاز و گروه پیشتازان هلال مدرسه المهدی تبریز با امتیاز ۷۲۱ و گروه ستارگان هلال از مدرسه ولیعصر تبریز به ترتیب رتبه های اول تا سوم را بخود اختصاص دادند.

گفتنی است؛ دومین دوره مسابقات گفتگوی بشردوستی دانش آموزان با محوریت تشکیل گروه های آشتی در مدارس، روز سه شنبه اول اسفند آغاز و بعد از برگزاری کارگاهها و کلاسهای فشرده و جذاب در محل مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر عصر روز جمعه ۴ اسفند ماه پایان یافت.