ارزیابی عملکرد استان ها در اجرای دومین دوره طرح «پای درس ماه»

با پایان یافتن اجرای دومین دوره طرح«پای درس ماه»، عملکرد استان ها در این فعالیت، براساس گزارشات ارسالی و انعکاس خبری، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

این طرح به منظور آشنا سازی مدیران مدارس دارای کانون های دانش آموزی هلال احمر و کانون غنچه های هلال با تاریخچه اصول و اهداف ارزشمند جمعیت هلال احمر، ساختار کانونی سازمان جوانان، طرح ملی دادرس و همچنین به کارگیری صحیح مهارت های امدادی برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان، بابایی ضمن بیان این خبر گفت: به دنبال تحلیل عملکرد استان ها در این برنامه، گزارشات دریافتی و خبرهای درج شده مورد بررسی قرار گرفت و استان ها با کسب امتیاز از ارسال به موقع گزارش، پوشش خبری اجرای طرح، کیفیت تصاویر و… در چهار سطح عالی، خوب، متوسط و قابل رشد رتبه بندی شدند. در این ارزیابی استان های مازندران، کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خوزستان، همدان، گلستان، ایلام، خراسان جنوبی، بوشهر، قزوین و قم حائز رتبه برتر شدند.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در ادامه افزود: این طرح را تعدادی از استانها، فقط در مرکز استان و تعدادی دیگر، در سایر شعب خود نیز به اجرا درآوردند. استان هایی که مازاد بر سهمیه شعب خود طرح را اجرا نمودند؛ در ارزیابی حائز امتیاز ویژه شدند.

بابائی با بیان اینکه منبع آموزشی این دوره کتابچه دوره قبلی این طرح بوده است، افزود: در دومین دوره اجرای این طرح آموزش نحوه رفتار و ارتباط مناسب با کودکان و نوجوانان در مدرسه و اردوها نیز به علت اهمیت موضوع به آموزه های این طرح اضافه شد. به منظور تشویق مربیان گرامی برای حضور در این دوره، زمینه های صدور گواهی ضمن خدمت وزارت آموزش و پرورش نیز از سوی استان ها فراهم شد.

گفتنی است طرح «پای درس ماه»، در راستای توانمندسازی مربیان همکار با کانون های دانش آموزی و غنچه های هلال احمر و آشناسازی آنان با تاریخچه، اصول و اهداف جمعیت هلال احمر و ساختار کانونی سازمان جوانان و همچنین به کارگیری صحیح مهارتهای امدادی در سطح مهدها و مدارس دارای کانون، به اجرا درآمد.