با حضور رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کارگاه آموزشی ظرفیت سازی تیم های سحر با مشارکت صندوق کودکان ملل متحد در کرمانشاه برگزار شد

دکتر حبیبی کارگاه آموزشی ظرفیت سازی تیم های سحر با مشارکت صندوق کودکان ملل متحد در کرمانشاه گفت: جوانان سازمان جوانان همواره مایه افتخار و مباهات این سازمان مردمی هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ دکتر مسعود حبیبی اظهار کرد: یکی از افتخارات من این است که در جمعیت و در جمع جوانان پرشور وتلاش بعنوان یک عضو حضور دارم و فعالیت می کنم، زیرا دارای اهدافی والا و ارزشمند است.

وی با اشاره به این که تمام اهداف هفت گانه جمعیت برا رسیدن به یک هدف والاتر است، بیان کرد: رسیدن به آرامش درونی غایت نهایی تمام کسانی است که در این راستا تلاش می کنند.

وی عنوان کرد: تمام کسانی که در این عرصه برای خدمتگذاران گام می نهند،می خواهند با کمک به دیگران وظایف انسانی و حس نوع دوستی را که دارند به خوبی انجام دهند ولبخند را به لب همنوعان نقاشی کنند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال در جمع حاضران در این کارگاه گفت: ممکنه است هر انسان دچار حوادث طبیعی و غیر طبیعی از جمله سیل و زلزله، آتش سوزی، تصادفات و…می شود، بعد روانی بسیاری را برای افراد حادثه دیده در پی داشته باشد.

وی اذعان کرد: من، خود در گذشته به دلیل اینکه از نزدیک با مبحث کار حمایت روانی درگیر نبودم به عنوان یک موضوع مهم به آن نگاه نمی کردم و به راحتی از آن عبور می کردم.

دکتر حبیبی با تاکید بر این که با وقوع زلزله کرمانشاه دیدگاه من نیز تغیر کرد، گفت: در این زلزله که با هدف حمایت روانی _ فرهنگی و اجتماعی از حادثه دیدگان این زلزله ، ستادی برای ارائه خدمات با حضور تمام استانها در مناطق زلزله زده کرمانشاه تشکیل شد.

وی اشاره کرد: تلاش بی وقفه جوانان وحضور در کنار این افراد پرشور برای کمک وحمایت برای من بسیار ارزشمند و لذت بخش بود.

رییس سازمان با یادآوری اینکه جوانان جمعیت هلال احمر از همان روزهای اول در مناطق زلزله زده حضور پیدا کردند، گفت: تا کنون جوانان در قالب تیم های سحر یا همان حمایتهای روانی در۵۹۲ روستا در کنار کودکان برای برگزاری کارگاهای نقاشی، شعرخوانی، نمایش، پای درد و دل و مشکلات خانوادها نشستند و در بین آن ها حضور پیدا کردند.

وی تاکید کرد: این حمایت ها کماکان در مناطق زلزله زده کرمانشاه ادامه دارد و تا رسیدن به آرامش وآسودگی در کنار آنان خواهیم بود.

دکتر حبیبی با اشاره به این که افراد حادثه دیده این مناطق با برخوردهای خود شور مضاعفی برای خدمت به ما می داند، ادامه داد: با اینکه تمام افراد خانه، زندگی، فرزندان، خانواده خویش را از دست داده بودند ولی با تمام این اوصاف با ما بسیار مهربان و خونگرم بودند که همین برخورد آنها باعث می شد تا من از آنها درسهای بزرگی بگیرم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از وظایف ما این است که ابزار خدمات اجتماعی و حمایتها روانی که اصلی ترین ابزار آن توانمند سازی اعضا است،امروز با همکاری از صندوق کودکان سازمان ملل متحد کمک بگیریم و کارگاهی را در همین راستا تشکیل دهیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید