صدور مجوز تشکیل۲۰ کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر از سوی رئیس سازمان جوانان در دهه فجر

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: همزمان با سی و نهمین سالگرد پیوزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مجوز تشکیل20 کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر از سوی رئیس این سازمان صادر شد.

علی گنج کریمی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر بیش از ۱۱۶۰ کانون دانشجویی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه این کانون ها با هدف ترویج نوع دوستی و بشردوستی و آموزش فعالیت ها امدادی و کمک های اولیه در دانشگاه ها حضور دارند، افزود: اعضای این کانون ها در فعالیت های بشردوستانه، امدادی، فرهنگی، اجتماعی و… در دانشگاه ها مشارکت دارند و علاوه بر این انجام تحقیقات علمی، طرح های مشترک علمی و پژوهشی و پروژه های مرتبط با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر از مهم ترین کارکردهای این کانون هاست.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: از ویژگی های کانون های دانشجویی، انتخاب دبیر کانون توسط دانشجویان عضو کانون می باشد و برای مشارکت هر چه بیشتر اعضای این کانون ها در تصمیم گیری ها و فعالیت ها، مجامع کانون های دانشجویی در سطح استان ها و کشور شکل گرفته و منتخبین ایشان در شورای مرکزی مجامع استانی و کشوری حضور دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت این کانون ها فرصت مناسبی جهت مشارکت جوانان به عنوان رهبران آینده در تصمیم گیری های سازمان، ارائه نظرات اعضاء به مسئولان جمعیت و حمایت از طرح ها و ایده های برتر ایجاد شده است.