بهره مندی مردم آسیب دیده از زلزله در روستاهای قصر شیرین از خدمات مشاوره ای تیم سحر استان خوزستان

معاون امور جوانان هلال احمر خوزستان از برگزاری نشست های امید به زندگی توسط تیم سحر(حمایت روانی و اجتماعی) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ علی پهلوان اظهار کرد؛ طی اسکان سه روزه تیم حمایت روانی و اجتماعی جوانان هلال احمر خوزستان و با توجه به نیاز سنجی منطقه ای از روستاهای توابع قصر شیرین نشست های امید به زندگی در روستاهای ابدالان،شنغال خالدی،شهرک جهاد برگزار میشود.

وی افزود: هفتصد خانوار از ساکن در روستاهای متاثر از زلزله در استان کرمانشاه با برگزاری نشست های یک روزه مهارت زندگی و برگشت امید از راهنمایی گروه روانشاسان تیم سحر جوانان هلال احمر خوزستان بهره مند شدند.

معاون امور جوانان هلال احمر خوزستان با بیان اینکه پس از زلزله افراد بازمانده خانواده ها در شرایط روحی نامناسب و از زندگی قطع امید میکنند عنوان کرد:امیدواریم بخشی از آلام مردم عزیز کرمانشاه که از زلزله اخیر متاثر هستند با برگزاری اینگونه نشست ها برای بازماندگان این حادثه تسکین یابد.

پهلوان هدف از برگزاری نشست های مهارت زندگی در اردگاه تیم سحر خوزستان را از جمله اتفاقاتی توصیف کرد که می‌توانند امید در زندگی را از بین ببرند و تصریح کرد: در نهایت این افراد احساس می‌کنند به آخر خط نزدیک شده‌اند و انگیزه‌ای برای ادامه دادن ندارند.

پهلوان افزود: در این کارگاه های یک روزه گروه روانشناسی با اساسی ترین سوالات از جمله؛ وقتی که احساس می‌کنیم کل دنیای ما ویران شده است، چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه امید را در دل‌مان زنده نگه داریم؟ چگونه در آینده در مقابل از دست دادن تمام امیدمان مقاومت کنیم؟ را پاسخ و سیر برگشت امید به زندگی را برای اهالی روستا ترسیم میکنند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید