حضور ۱۶۸ دانش آموز در المپیاد درون شهرستانی طرح ملی دادرس در شوش

رییس جمعیت هلال احمر شوش گفت: 168 دانش آموز دختر و پسر رقابتی با عنوان المپیاد درون شهرستانی طرح ملی دادرس در بین دانش آموزان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، سید مجید نوری زاده اظهار کرد: هدف از برگزاری این آزمون، ارتقای مهارت‌ های امدادی دانش آموزان و توان افزایی آنها بود.

وی افزود: این المپیاد با حضور ۷ مربی و با شرکت ۱۶۸ نفر دانش آموز دختر و پسر در بین ۱۲ دبیرستان دوره اول که دارای کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر هستند در دو بخش آزمون تئوری و عملی برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شوش گفت: بعد از این مرحله دانش آموزان منتخب (تیم دادرس شهرستان) مقام اول در مرحله شهرستان به مرحله استانی این المپیاد اعزام و در کنار تیم های دادرس دیگر شعب این استان، آموزه های خود را با هدف ترویج فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی و همچنین کار تیمی و گروهی به نمایش می گذارند.

نوری زاده تصریح کرد: هدف از اجرای طرح ملی دادرس، آماده سازی دانش آموزان در هنگام مواجه با حوادث و بلایای طبیعی و ارتقای سطح توانمندی آنها است.

وی اضافه کرد:کنترل و ارزیابی علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری و تخلیه اضطراری، اطفای حریق و حمل مصدوم از جمله مراحل عملی طرح ملی دادرس است.

رییس جمعیت هلال احمر شوش گفت: آموزش های امدادی براساس آموزش های حرفه ای است و موجب افزایش مهارت زندگی دانش آموزان و استفاده از دانش آنها در مواقع ضروری نظیر حوادث غیر مترقبه می‌شود.