مناطق آسیب دیده از زلزله، میزبان سومین تیم سحر اعزامی استان خوزستان

معاون امور جوانان هلال احمر خوزستان از برگزاری برنامه های متنوع امدادی و فرهنگی در قالب تیم حمایت روانی و اجتماعی خوزستان و خدمت رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، علی پهلوان اظهار کرد: تیم سحر (حمایت روانی و اجتماعی) معاونت امور جوانان هلال احمر خوزستان در سومین اعزام خود به مناطق زلزله زده کرمانشاه در روستای شنغال از توابع شهرستان قصر شیرین مستقر و مردم این روستا از حضور تیم سحر بهره مند می شوند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: در مدت سه روزه حضور تیم سحر خوزستان و با توجه به شرایط محیطی اردوگاه هلال احمر خوزستان اقدام به برپایی غرفه هایی برای انجام خدمات مشاوره ای، فرهنگی و اجتماعی از جمله؛ قصه گویی، امداد و کمک های اولیه، نقاشی درمانی، بازی درمانی کردند.

وی با اشاره به وارد آمدن خسارات روحی متاثر از زلزله به مردم این منطقه بیان کرد: پس از احصاء نیاز های حمایتی اهالی روستای شنغال تیم روانشناسی در قالب ویزیت مشاوره ای با مردم منطقه دیدار و نسبت آسیب های وارده به خانواده های این روستا بررسی شد.

پهلوان با اشاره به همراهی پزشک،مددکار اجتماعی و روانشناس با تیم سحر خوزستان گفت: از جمله اهداف مهم انجام این خدمات مواردی همچون؛ برگشت امید به زندگی،فراهم آوردن روحیه شاد در منطقه و هدایت کودکان به ادامه تحصیل،بازیابی روحیه کار و تلاش در بزرگسالان می باشد.

وی افزود: متاسفانه ترس از زلزله مجدد یکی از بیشترین عوامل آسیب های روحی است که در کودکان منجر به شب ادراری، گوشه نشینی و در بزرگسالان دست کشیدن از کار استفاده از داروهای افسردگی بدون تجویز پزشک شده است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید