دور دوم خدمت رسانی اعضای تیم سحر استان چهارمحال و بختیاری در مناطق آسیب دیده از زلزله آغاز شد

اولین روز از حضور تیم حمایت های روانی معاونت امورجوانان استان چهارمحال و بختیاری با شرکت اعضا درجلسه هماهنگی تیم های سحر حاضر در استان کرمانشاه، شهرستان قصر شیرین آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ محمدرضا عرب معاون امور جوانان استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تیم دوم حمایت های روانی (سحر) استان چهارمحال و بختیاری متشکل از ۱۲ عضو این جمعیت برای انجام فعالیت های بشر دوستانه از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۸ بهمن ماه در استان کرمانشاه حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در دور اول اعزام تیم های سحر، تیم اول حمایت های روانی استان شامل جوان های داوطلب و کارشناسان ستادی در همان روز های اول حادثه در استان کرمانشاه حضور پیدا کردند .و خدمات عام المنفعه و بشردوستانه ای در چندین روستا و شهر استان کرمانشاه انجام دادند.

در دور دوم حضور تیم های سحر، برای احیای روحیه کودکان و خانواده ها ی آسیب دیده علاوه بر جوانان داوطلب یک پزشک ، روانشناس ،مددکار اجتماعی و مربی کانون پرورش فکری نیز حضور دارند تا خدمات مفید و موثرتری به هم وطنان خود بدهند.

کاظم خیری سرپرست تیم اعزامی استان و رئیس اداره جوانان و دانشجویی معاونت امور جوانان استان درباره برنامه های صورت گرفته در نخستین روز از حضور تیم در مناطق زلزله زده گفت: در آغاز اولین روز حضور تیم های سحر جوانان و کارشناسان استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان در جلسه هماهنگی و توجیهی که توسط سازمان درشهرستان قصر شیرین برگزار شده بود شرکت کردند.

در ادامه تیم استان با حضور در روستا های قیطک،تپه عظیمه و مشکنات، تیم حمایت فرهنگی واجتماعی با ایجاد فضای دوستدار کودک ویژه برنامه های مانند قصه گویی، آموزش ساخت کاردستی،نقاشی روی صورت،بازی و سرگرمی و… را همره با کودکان انجام دادند. همچنین کلاس های آموزش کمک های اولیه و خروج اضطراری را هم برگزار کردند.

وی افزود: تیم حمایت روانی متشکل از روانشناس و مددکار اجتماعی نیز در این روستاها خدمات مشاوره و آموزشی ارائه دادند.

در پایان اولین روز حضور تیم سحر استان در کرمانشاه؛ اعضای تیم سحر به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرستان قصر شیرین در محل پارک بسیج اقدام به برپایی جشن پیروزی انقلاب با حضور اکثر مردم نمودند.در این برنامه که با هم کاری اهالی برگزار شد. نوجوانان قصرشیرین موسیقی محلی اجرا کردند واعضا تیم علاوه بر برگزاری مسابقه جوایزی به کودکان اهدا کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید