معرفی برگزیدگان دومین جشنواره ملی سرود ماه پیشونی در آئین اختتامیه/ سومین دوره جشنواره ملی سرود ماه پیشونی در فارس کلید خورد

دومین جشنواره ملی سرود ماه پیشونی ویژه اعضای کانون غنچه های هلال که از بهمن ماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، با معرفی آثار برتر در استان فارس به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر فارس؛ غلام حسین تجلی ضمن ابراز لحظه به لحظه اخبار مربوط به این برنامه با پایان یافتن جشنواره و معرفی برترین های جشنواره گفت: این جشنواره با هدف آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با اصول هفتگانه جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ، انتشار اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه، توسعه کار گروهی و آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت هلال احمر برگزار شد.

وی در ادامه روند این جشنواره گفت: در این جشنواره، لوح فشرده سرودها و نمایش ها به همراه کتاب سرودها و پوستر مسابقات در اختیار استان ها قرار گرفت.

همچنین فایل صوتی و فایل کتاب مذکور نیز از طریق سایت سازمان منتشر شد تا مربیان مهدها با بهره گیری از اقلام دریافتی یک یا چند عنوان از سرود و نمایش ها را انتخاب کرده و پس از تمرین نهایی، کار را ضبط و به شعب ارسال کرده و در مرحله پایانی پس از برسی ها توسط معاونت دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در مرحله نهایی راه یافتند.

در نهایت بیش از ۴۰۰ اثر از ۲۹ استان شرکت کردند که این آثار از ۲۸۹ مهد کودک، مرکز پیش دبستانی غنچه های هلال احمر سراسر ایران بود و دومین جشنواره ملی سرود ماه پیشونی را اجرایی کردند. بر اساس این گزارش، با در نظر گرفتن شاخص های دستورالعمل طرح، استان اصفهان و قزوین با بیشترین اثر در این مسابقات شرکت کردند.

بر این اساس در بخش نمایش مهدکودک پروانه ها از استان زنجان، مهدکودک زهرا شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی و مهد صدف آبی نیر از استان آذر بایجان شرقیمهد کودک نسیم رحمت رضوی از استان اصفهان، مهد ملائک اشهرستان شهریار از تهران، مهد فکرت شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی، مهد بچه های اریان شهرستان کازرون از استان فارس، مهد نغمه شادی شهرستان بجنورد از استان خراسان شمالی، مهد شمیم مهر شهرستان بجنورد از خراسان جنوبی و مهد هدی از مرکز استان قم حائز مقام و کسب رتبه برتر و دریافت لوح شدند.

همچنین در بخش سرود؛ مهدکودک غنچه های بادرود استان اصفهان، مهد نغمه شادی از استان خراسان شمالی، مهد آسمان از استان اصفهان، امید و آرزو از استان خوزستان، مهد دارالجنه از استان کرمان، مهد شبنم از استان اصفهان، مهد فردوس از آران و بیدگل استان اصفهان، مهد صدف آب اتز استان آذربایجان شرقی و مهد دریا دریا از استان بوشهر و مهد نازکوچولو از استان گیلان نیز در این بخش برتر شدند.

در مراسم اختتامیه ای که با حضور معاونین جوانان هلال احمر ازاستان های خوزستان، قزوین، بوشهر، خراسان رضوی، استان اصفهان، همچنین مدیرعامل استان فارس به همراه معاونین استانی و کارشناسان جوانان فارس، مسئولین و کارشناسان، اعضای فعال جوانان شهرستان مرودشت و اعضای مجمع دبیران کانون دانشجویی و آزاد استان فارس در شهرستان مرودشت برگزار شد از برترین ها در مراسم با اهدای هدایا، لوح و تندیس جشنواره تقدیر شد.

در ادامه مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی ماه پیشونی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس ضمن تاکید نقش کانون های غنچه های هلال احمر در آموزش در جهت پیشبرد اهداف هلال احمر و نهادینه کردن این آموزش ها گفت: کانون غنچه های هلال احمر یکی از کانون های معاونت امور جوانان است که با هدف ترویج و نهادینه سازی فضائل اخلاقی، فرهنگ نوع دوستی، انسجام اجتماعی و آشنایی نونهالان گروه سنی ۵ تا ۷ سال با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر و فعالیت های امدادی و بشر دوستانه تشکیل شده است.

فیض اله جعفری با بیان اینکه کانون غنچه های هلال در سراسر ایران زمین در مهد کودک و مرکز پیش دبستانی فعالیت می کند، تشریح کرد: در این کانون ها دارای اعضا آموزش دیده ای هستند که بر اساس ارزیابی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر موفق به کسب رتبه عالی در اجرای فعالیت های ابلاغی و ابتکاری در سال های اخیر شدند.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره از عوامل اجرایی شعبه مردوشت و معاونت امور جوانان فارس افزود: حضور مستمر و شرکت فعال در برنامه های کانون اعم از آموزش، اجرای سرود و نمایش با هدف گسترش فرهنگ بشردوستی و کمک به هم نوع میتواند اثربخش باشد.