اعزام تیم سحر استان مرکزى در دومین مرحله به مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور

معاون امور جوانان جمعيت هلال احمر استان مركزى از اعزام دومين مرحله تيم سحر اين جمعيت به منطقه زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان مرکزى؛ آرش اشترى در رابطه با اعزام مرحله دوم تیم سحر استان مرکزى به مناطق زلزله زده غرب کشور بیان داشت: در تاریخ بیست و دوم دى ماه سال جارى ١٢ نفر از اعضاى فعال جوانان این جمعیت در قالب تیم سحر (سازماندهى حمایتهاى روانى و اجتماعى پس از بلایا) به منطقه زلزله زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه به همراه یک پزشک و روانشناس اعزام و تا تاریخ ٢٩ دى ماه در این منطقه با انجام خدمات عام المنفعه و بشردوستانه حضور خواهند داشت.

اشترى عنوان کرد: خدمات ارائه شده توسط این کادر مجرب تاکنون همچون برپایى ایستگاه نقاشى به همراه اهداى جوایز، برپایى ایستگاه بازیهاى کودکانه و قصه خوانى، ویزیت بیش از ٣٠٠ مراجعه کننده توسط پزشک به همراه توزیع داروى رایگان، برپایى ایستگاه مشاوره توسط روانشناس، برگزارى مسابقات متنوع و پرشور ورزشى شامل والیبال، وسطى، طناب کشى و فوتبال، آموزش ساختن کاردستى هاى زیبا و … بوده که از مهمترین عناوین این خدمات طى دو روز اول اعزام تیم بوده است.

اشترى اظهار داشت: بیش از ٧٠٠ بسته فرهنگى شامل مدادرنگى، دفتر نقاشى، ماژیک و … و همچنین بیش از ٧٠٠ بسته بهداشتى شامل وسایل بهداشتى حوله، صابون و … ، بیش از ١۶٠٠ عروسک و اسباب بازى و تعدادى شال و کلاه بافت ، به همراه تیم به منطقه اعزام که طى روزهاى استقرار در محل زلزله زده بین کودکان و خانواده توزیع خواهد شد.

وى افزود: علاوه بر توزیع اقلام تهیه شده و برپایى ایستگاه هاى تفریحى و سرگرمى کودکان، کلاسهاى امداد و کمکهاى اولیه و همچنین کارگاه غلبه بر استرس در حوادث، ویژه بزرگسالان در نظر گرفته شده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزى ضمن پاسداشت از خدمات و زحمات تیم اعزامى و کلیه جوانان اعزمى در سراسر کشور، افزود: تمامى خدمات جهت کم کردن رنج و آسیب هاى وارده به هموطنان عزیز صورت گرفته و تا جاى ممکن در جهت تسکین آلام بشرى و حمایت از آسیب دیدگان، از هیچ تلاشى فروگذار نخواهیم کرد.