تیم تخصصی حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر خوزستان عازم کرمانشاه شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تیم تخصصی ساماندهی حمایت های روانی و اجتماعی(سحر) این جمعیت برای اجرای مرحله دوم مأموریت خود عازم کرمانشاه شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی پهلوان اظهار کرد: در مرحله نخست اعزام تیم های سحر، فعالیت ها به صورت عمومی، مطالعه موردی و غربالگری و تشکیل بانک اطلاعاتی افراد آسیب دیده در زلزله انجام شد در مرحله دوم کار به صورت تخصصی پیش می رود.

وی افزود: تیمی که برای مرحله دوم انجام مأموریت محوله عازم کرمانشاه شد، شامل ۱ پزشک، ۱ روانپزشک و یک روانشناس بالینی است و تا ۲۹ دی ماه در کرمانشاه می ماند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: تیم فرهنگی نیز به موازات تیم حمایت های اجتماعی مأموریت های آموزشی و فرهنگی را در مناطق زلزله زده دنبال می کند.

پهلوان گفت: تیم دوم ساماندهی حمایت های روانی و اجتماعی جمعیت هلال احمر خوزستان(سحر) به همراه تیم فرهنگی اواخر بهمن ماه عازم کرمانشاه می شود و یک هفته در آنجا می ماند.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست کارهای حمایتی مثل بازی درمانی، نقاشی درمانی، برپایی مهد کودک و سینمای سیار و مشاوره های تخصصی روانشناسی انجام شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اعزام ۲۶ نیروی عضو تیم سحر به کرمانشاه و خدمات رسانی به ۳۵۰ کودک، بیان کرد: در مرحله نخست ۱۰۸۰ خانوار در اسلام آباد غرب تحت غربالگری قرار گرفتند و خدمات حمایتی اجتماعی به آنها ارائه شد.

پهلوان افزود: در بخش پیران ۶ روستا با ۱۴۰۰خانوار و در بخش ریجاب ۴ روستا با ۱۲۳۰ خانوار از خدمات تیم های سحر جمعیت هلال احمر خوزستان بهره مند شدند.
وی گفت: همچنین برای ۲۵۰ معلم دوره ابتدایی در کرمانشاه و والدین کودکان زلزله زه اسلام آباد غرب کارگاه آموزشی حمایت های روانی و اجتماعی برگزار شد.