کتاب دادرس روی نیکمت دانش آموزان شوشتری آماده در شرایط سخت

رییس جمعیت هلال احمر شوشتر از آغاز آموزش های طرح دادرس(دانش آموزان آماده در روزهای سخت)در مدارس این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، احمد علی اهنگر شوشتری گفت: همزمان با سراسر کشور و با همکاری مربیان جوان هلال احمر شوشتر طرح ملی دادرس در مدارس دخترانه و پسرانه این شهرستان آغاز شد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد شهرستانی طرح ملی دادرس در شوشتر بیان کرد: این طرح با هماهنگی بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش شهرستان همزمان در ۱۰ مدرسه دخترانه و پسرانه در مقطع هشتم برگزار می شود.

رییس جمعیت هلال احمر شوشتر افزود: طرح ملی دادرس یکی از طرح های موثر و مهم در حوزه دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال است.

آهنگر شوشتری اظهار کرد: دانش آموزان در طی اجرای طرح دادرس، مهارت های خودامدادی و دیگرامدادی را فرا گرفته و برای رقابت سالم در قالب المپیاد آماده با همسالان خود آماده می شوند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان از اقشار در معرض آسیب در مواقع بحران بشمار می روند، تصریح کرد: در طرح دادرس فراگیران پایه هشتم آموخته‌های خود را با حضور مربیان سازمان جوانان تمرین کرده تا بتوانند از این مهارت‌ها در مواقع بحران به عنوان امدادگر استفاده کنند.

رییس جمعیت هلال احمر شوشتر در پایان ضمن تشکر از مربیان پرتلاش این طرح گفت: هرچه میزان آمادگی دانش آموزان در این طرح افزایش پیدا کند، می‌توان در مواقع سخت و بحرانی، شرایط را به نحو احسن و تمرکز بهتر مدیریت کرد.