آئین اختتامیه نخستین جشنواره سرود و تئاتر ویژه کانون های دانش آموزی (احسان) به میزبانی استان قم برگزار می شود

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر از برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سرود و تئاتر «احسان» به میزبانی استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ سعید بابایی با اشاره به اینکه نخستین جشنواره هنری کانون های دانش آموزی سازمان جوانان برگزار شد، اظهار کرد: در جهت تحقق اهداف جمعیت هلال احمر نخستین جشنواره سرود و تئاتر «احسان» برگزار شد و آئین اختتامیه این جشنواره ملی، با حضور رئیس سازمان جوانان و جمعی از معاونان امور جوانان استان و منتخبی از نمایندگان برگزیدگان صبح روز یکشنبه در سالن امام علی (علیه السلام) در شهر قم برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری نخستین جشنواره سرود و تئاتر «احسان» کانون های دانش آموزی را، تقویت روحیه نشاط و شادابی و تشکیل انسجام تشکیلاتی در میان اعضای کانون های دانش آموزی هلال احمر، عنوان کرد و افزود: ایجاد گرایش گروه های سرود و تئاتر دانش آموزی فعال، به تولید محتوا در زمینه صلح و بشردوستی و همچنین ایجاد شور و نشاط نوع دوستی برای تجلی گفتارها و رفتارهای بشردوستانه در قالب هنری از دیگر اهداف این جشنواره به شمار میرود.

 معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینکه این آثار در قالب سرود، تئاتر و کلیپ کانون های دانش آموزی به دبیرخانه ارسال شده بود، گفت: مراحل اولیه دریافت، تفکیک و طبقه بندی آثار نخستین جشنواره ملی سرود و تئاتر “احسان” در دبیرخانه مرکزی به میزبانی معاونت امور جوانان استان قم انجام شد و آثار راه یافته به مرحله نهایی مورد داوری و قضاوت قرار گرفت و منتخبان معرفی شدند که در اختتامیه از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.

وی بیان کرد: جشنواره در دو بخش سرود (بخش سرود به صورت فردی و گروهی) و نمایش در دو قسمت خواهران و برادران در مقطع تحصیلی دبیرستان۱ و رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با محوریت تولید آثار با محتوای بشردوستانه و اهداف جمعیت هلال احمر، برگزار و داوری آثار به صورت جداگانه در بخش های خواهران و برادران انجام شد.

بابایی در پایان با اشاره به استقبال خوب از نخستین جشنواره سرود و تئاتر “احسان” از تداوم این طرح فرهنگی خبر داد و خاطرنشان کرد: دومین دوره جشنواره سرود و تئاتر “احسان” به میزبانی استان قم بزودی کلید می خورد.