اهدا تندیس نشان برتر و لوح زرین به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در دومین همایش تجلیل از اساتید و دست اندرکاران پزشکی

در دومین همایش تجلیل از اساتید و دست اندرکاران پزشکی کشور که در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، از سازمان جوانان هلال احمر و تیم های حمایت های روانی، فرهنگی و اجتماعی (سحر) این سازمان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ دومین همایش تجلیل از اساتید و دست اندرکاران پزشکی کشور با همکاری و مشارکت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی، کمیسیون بهداشت درمان مجلس، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه های علوم پزشکی کشور، خیرین سلامت و موسسات سلامت کشور برگزار گردید.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر در این مراسم ضمن تشکر از دبیر دومین کنفرانس تجلیل از اساتید پزشکی اظهار داشت: سازمان جوانان هلال احمر یک ظرفیت بسیار بزرگ و عظیمی است که در کشور در مباحث مختلف به دولت و سلامت و جامعه پزشکی کمک می کند.

علی گنج کریمی گفت: در بخش غنچه های هلال بیش از ۳۵۰۰ کانون در مهدکودک هاکه مباحث بشردوستی را برای بچه ها به زبانه کودکانه تشریح میکنند ، همچنین در بخش دانش آموزی نیز در مدارس ۸۰۰۰ کانون و در ۱۲۰۰ دانشگاه کشور حضور فعال و در بخش جوانان  نیز بیش از ۸۰۰ کانون فعال داریم .

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان با اعلام اینکه این بخشی از تشکلات سازمان جوانان هلال احمر است  که در قالب کانون ها می باشند بیان کرد : بخشی از کار ما در کانون های طلاب و بخشی نیز در کانون های روستایی صورت می گیرد و این جوانان بشردوست در جاهایی در مباحث اجتماعی ویا محیط زیست وارد و در جاهایی مثل حادثه زلزله اخیر کرمانشاه در بحث حمایت روانی بطور جد وارد شده و تسکین آلام برای حادثه دیگان می شوند.

وی با بیان از ۳۱ استان و نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از اعضا جوانان در قالب تیم های سحر در کنار پزشکان ، روان شناسان و مددکارن اجتماعی کار با کودک را در مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام دادند ، گفت : این اعضا داوطلبانه در مناطق حضور داشته و سعی کردند اقداماتی انجام که مردم کرمانشاه از این فضای غم فاصله و به زندگی روزمره خود برگردند.

وی در پایان صحبتهای خود با اشاره اینکه جمعی از منتخبین این جوانان و تیم های سحر در جمع شما حضور دارند ، گفت : یکی از نقطه های مثبت حضور جوانان در منطقه بحث وحدت،مودت و انسجام ملی بود که از همه نقاط و شهرهای ایران در کنار مردم زلزله زده حضور داشته که این خود امر مهم  و نقطه قوت تیم های سحر سازمان جوانان بود.

در پایان  این کنفرانس از سازمان جوانان هلال احمر و تیم های سحر با اهدا تندیس نشان برتر و لوح زرین تجلیل بعمل آمد.

 

متن لوح اهدایی به سازمان جوانان هلال احمر به شرح ذیل می باشد:

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

سال ها تلاش بی شائبه و تجربیات گرانمایه جنابعالی در راه آموزش سلامت و بهتر زیستن هم میهنان،موجب افتخار و مباهات جامعه پزشکی کشور بوده ،هست و خواهد بود.

اندیشه والایتان را ارج نهاده و از خداوند منان برای تان توفیق روز افزون خواستاریم

مصطفی محمدی

دبیر دومین کنفرانس

تجلیل از اساتید پزشکی