خانواده هلال احمر هرمزگان سفیران اهدای خون

حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها یکی از اهداف چهارگانه صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمراست که در سراسر کشور سفید وسرخ پوشان هلال احمر در تلاش برای تحقق آن هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان، نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر که‌زاده آرزوی انسان برای یاری‌رسانی بی‌طرفانه به زخمیان آوردگاه‌ها بوده است، امروزه می‌کوشد در ظرفیت ملی و بین‌المللی خود از آلام انسان‌ها در هر جا پیشگیری کرده و یا از آن بکاهد و هدف آن محافظت از جان و سلامتی بشر و تضمین کرامت اوست نهضت، درک متقابل، دوستی، همکاری و صلح پایدار در میان ملت‌ها ترویج می‌دهد.

نیاز به خون همیشگی است و نیازمندان به خون همیشه در همه جوامع حیاتشان وابسته به خون و فرآورده های خونی است و انسان هایی با حس همدلی وبی هیچ چشم داشتی و فقط به امید نجات جان همنوع خود، اقدام به اهدای خون می کنند.

باتوجه به اینکه استان هرمزگان یکی از استان های فقیر خونی است جمعیت هلال احمر این استان با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود در این حوزه تلاش کرده است تا پیشگام دراین عرصه باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان گفت: طرح اهدای خون همه ساله توسط پرسنل و داوطلبان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان در راستای ترویج فرهنگ نوعدوستی، احترام به ارزش های انسانی، تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها اجرا می شود.

علی اعمی برنطین خاطرنشان کرد: هرمزگان استانی است که در همه شرایط نیاز به اهدای خون دارد تا در صورت بروز هرگونه حادثه و رخدادی آمادگی لازم برای ارسال خون به مناطق بحرانی وکمک به بیماران محیا باشد

وی افزود : باتوجه به اهداف والای جمعیت هلال احمر در نجات جان انسانها دراستان هرمزگان سعی شده است با برنامه ریزی هدف دار نسبت به اهدای خون در سطح شعب سراسر استان اقدام وجوانان،امدادگران وداوطلبان این جمعیت با این فرهنگ آشنا شوند.

اعمی تصریح کرد: مدیریت اهدای خون، تامین و توزیع آن در موقع بحران ها یک ضرورت است وجمعیت هلال احمر بعنوان یکی از متولیان مدیریت بحران همیشه کوشیده است قبل وبعد از بحران در راستای اهدای خون وترویج این فرهنگ پیشگام باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان اضافه کرد: خون سالم، نجات دهنده زندگی است و همه روزه، در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کنند، بطوریکه از هر سه نفر مردم دنیا، یک نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و فرآورده های خونی پیدا می کند.

اعمی بیان کرد: بادر نظر گرفتین این شرایط جمعیت هلال احمر باداشتن اعضای جوان وداوطلب در سراسر استان و نهادینه کردن فرهنگ کمک به همنوعان درحال فعالیت و تلاش است.

علی اعمی اظهار کرد: بشردوستی ازجمله اهداف مهم و همیشگی جمعیت هلال‌احمر است که اهدای خون نیز به صورت داوطلبانه در راستای تحقق این هدف صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان با اشاره به گستردگی فعالیت جمعیت هلال‌احمر افزود: نیروهای پرتلاش این نهاد اعم از جوانان،امدادگران و داوطلبان از امر خیرخواهانه اهدای خون غافل نبوده بلکه سعی کرد‌ه‌اند به‌طور مناسب و مطلوب در این صحنه‌های خیرخواهانه حاضر شوند و در اهدای خون به‌ عنوان اهدای سلامتی مشارکت داشته باشند.

اعمی خاطرنشان کرد: سفیران مهربانی هرمزگان می کوشند با اهدا خون ،نعمت زندگی را با دیگران شریک شوندو سهمی هر چند ناچیز در سلامت انسانها داشته باشند

وی افزود: جمعیت هلال احمر یکی از چهار ارگان جهانی حامی اهدای خون می باشددر این راستا وبه منظور ترویج فرهنگ داوطلبی دراستان هرمزگان کوشیده است پیشگام اهدای خون باشد ودر ترویج این فرهنگ نیزسهم باشد.