توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با حضور متخصصان، نشست تخصصی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی جوانان برگزار شد

نشست تخصصی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی جوانان با حضور معاونان و کارشناسان امور جوانان استان ها و دبیران مجامع کانون های دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ در راستای تفاهم نامه دو جانبه فی مابین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با وزارت کشور و تفاهم نامه سه جانبه جمعیت هلال احمربا ستاد مبارزه با مواد مخدر و وازرت کشور در خصوص برنامه های پیشگیرانه در حوزه کاهش آسیب­ های اجتماعی، نشستی تخصصی در زمینه کاهش آسیب­های اجتماعی با هدف زمینه سازی و آمادگی برای اجرای برنامه­ های پیشگیرانه در چارچوب تفاهم نامه­ های مذکور با حضور معاونین، کارشناسان امور جوانان ودبیران مجامع استانی و کشوری سراسر کشور و همچنین برخی از اساتید مطرح در این حوزه  در محل سالن  آمفی تئاتر معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی برگزار شد.

در ابتدا دکتر مسعود حبیبی ضمن خیرمقدم و سخنرانی و لزوم توجه به اثربخشی برنامه های پیشگیرانه در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نشست را  آغاز نمودند.

سپس آقای دکتر گراوند درخصوص عدم تعادل منطقه ­ای و زمینه سازی برای آسیب­های اجتماعی در حوزه مهاجرت و حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی، اعتیاد، بیکاری و… نمای کلی این آسیب­ها را روی نمودار وآمار تشریح نمودند.

در ادامه برنامه های پیشگیرانه در حوزه کاهش اعتیاد با رویکرد shep model ، برنامه های کارآفرینی با عنوان توانمندسازی با رویکرد توسعه کسب و کارهای خرد، مهارتهای کار آفرینی و مبانی کسب و کار جوانان، برنامه های اردوی فرهنگی با رویکرد آشنایی نوجوانان و جوانان با دستاوردهای ملی(ایران مرز پر گهر) نیز از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی با موضوع نقش مهرورزی در کاهش آسیب­های اجتماعی پایان بخش برنامه­ های این نشست بود.

گفتنی است همزمان با برگزاری نشست مذکور در روز چهارشنبه، بخشی از اردوهای فرهنگی با رویکرد آشنایی نوجوانان و جوانان با دستاوردهای ملی در راستای اجرایی شدن برنامه ­های تفاهم نامه با وزارت کشور با حضور اعضای دبیران کانون­های دانشجویی و جوانان استان­های سیستان و بلوچستان، ایلام، خوزستان، بوشهر و آذربایجان غربی از پارک علم و فن آوری و باغ گیاه شناسی برگزار گردید.