گزارش نماینده دادرسان و نماینده جوانان در همایش بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر

نماینده کانون های دانش آموزی ،جوانان و دانشجویی درهمایش بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر به ارائه گزارش پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ، نماینده دادرسان و نماینده جوانان درهمایش بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر به ارائه گزارش پرداختند.

مانی اردلان، عضو کانون­ دانش­ آموزی هلال احمر استان کردستان و به نمایندگی از ۴۰۰ هزار عضو کانون­های دانش آموزی سراسر کشور اظهار داشت: کانون­های دانش­آموزی هلال احمر در ۸۰۰۰ مدرسه در سطح کشور به طور فعالانه و بسیار قوی مشغول به فعالیت اند و خوشبتانه در سال­های گذشته توانسته اند از محبوبیت بالایی میان دانش­آموزان برخوردار شوند که این یک موفقیت بزرگ برای هلال­احمر کشور است.

وی گفت: فعالیت­ها و برنامه­های کانون دانش­آموزی با محوریت بشردوستی می­باشد و در آن آموزه­های امدادی نیز وجود دارد. ارتقای اعتماد به نفس، تقویت کارگروهی و مدیریت همسالان، تمرین مدیریت بحران، تقویت حس نوع دوستی و کمک به دیگران، آشنایی با فعالیت­های اجتماعی و… از جمله دست­آوردهای کانون برای اعضا بوده است.

نماینده کانون های دانش آموزی بیان کرد :ساختار تشکیلاتی کانون دانش­آموزی از بدنه خود کانون و توسط اعضای آن ایجاد می­شود. به عبارت دیگر مدیران و راهبران کانون، اعضای کانون هستند که از طریق انتخابات مشخص می شوند. انتخابات مجامع کانون­های دانش­آموزی هر سال برگزار می­شود(دبیر کانون، نائب دبیر و اعضای شورای اجرایی کانون کسانی هستند که از طریق انتخابات توسط اعضا مشخص می­شوند) که طرح ملی دادرس، المپیاد آماده، گفتگوی بشردوستی، جشنواره­ها و مسابقات مختلف، اردوهای فرهنگی-آموزشی، مانور زلزله و… از جمله مهم­ترین برنامه­های این کانون برای دانش­آموزان است.

وی در پایان صحبتهای خود گفت : در طرح ملی دادرس یاد می­گیریم چگونه در سوانح و حوادث به خود و دیگران کمک کنیم و برای جان و سلامت انسان­ها تلاش نماییم. دراین طرح کارگروهی و باهم بودن را تمرین می­کنیم و مدیریت بحران را می­آموزیم. در طرح ملی دادرس همانطور که در خاطرات برخی از دوستانم وجود دارد موفق می­شویم جان عزیزان خود را از خطر نجات دهیم و مهم­تراز همه دراین طرح برای ایمنی هرچه بیشتر کوشش می­کنیم.

ابوالفضل امینی هرندی دبیر مجمع کشوری کانون های جوانان  به نمایندگی از ۳۰۰ هزار عضو ثبت شده درسامانه جامع عضویت در قالب ۳۰۰۰ کانون جوانان،دانشجویی ،طلاب و روستایی در همایش بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر اظهار ضمن تشکر از مسئولین جوان باور که فرصت بیان نقطه نظرات و مطالبات به حقرا برای جوانان این سازمان فراهم آورد ، اظهار داشت : امروز در زمانی از جمعیت هلال احمر هستیم که اعضا در کنار مسئولین طبق اسناد بالادستی و استراتژی yes به تصمیم گیری و تصمیم سازی و اجرای برنامه های مربوط به خود هستند.

وی با اشاره به عملکرد یکساله مجامع بیان داشت : ضمن برگزاری  جلسات متعدد بصورت مجازی ، هشت جلسه رسمی با حضور  اعضا شورای مرکزی مجامع کانون های جوانان و دانشجویی بصورت مشترک و جداگانه تشکیل شد که تصویب وظایف شورای مرکزی مجامع استانی و کشوری ،کمیته بندی و کمیسیون بندی مجامع با حضور اعضا شورای مرکزی و دبیران استانی ، تبیین نقش دبیران مجامع کانونها در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی بعنوان هدایتگران طرح ، دیدار و ارائه گزارش مجامع کشوری به ریاست سابق جمعیت هلال احمر بمناسبت روز جوان در آغاز هفته هلال احمر ، برنامه ریزی اردوهای نشاط و امید در اردوگاه مهر بندر انزلی با حضور دبیران کانون ها و اعضای منتخب طرح های سازمان ، برگزاری نشست تشکیلاتی با حضور اعضا مجمع کشوری کانون های جوانان و دانشجویی و بررسی آیین نامه کانون های دانشجویی و جوانان و تصویب آن در جلسه شورای مرکزی ،دیدار و ارائه گزارش با رئیس جمعیت هلال احمر از نتایج تشکیل این جلسات بود.

همچنین دیدار با روسای سابق جمعیت و شرکت در جلسات برون سازمانی مرتبط با جوانان از جمله ارائه گزارش فعالیتهای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در اولین همایش ملی مدیریت جوانان با حضور معاون اول رئیس جمهور از دیگر اقدامات یکساله مجامع کانون های جوانان و دانشجویی بود.

امینی در پایان گفت: اکنون جوان باوری در سازمان جوانان و ستاد استانها در نقطه قابل قبولی است که تصمیم گیری و تصمیم سازی و حتی اجرای همایش هایی همچون بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان در سطح استانها و سازمانی به عهده دبیران و اعضا این شورا قرار گرفته است و با اعتماد به جوانان شاهد بهترین اتفاقات ممکن بوده ایم و امیدواریم با نگاه جوان باورانه و جوان یاورانه مدیران جمعیت در تمام سطوح شاهد تسری فعالیتها و شکوفایی استعداد جوانان در مسیر خدمت به هم نوع و بشردوستی تا دورترین کانون های کشور باشیم.