رییس سازمان جوانان هلال احمردر مراسم بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

جوانان جایگاه ویژه ای در تصمیم گیری جمعیت هلال احمر دارند / سازمان جوانان جایگاه والایی در برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر دارد

مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان دیگر جمعیت و همینطور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر امروز با حضور علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر، مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر و مصری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و تعدادی دیگر از مهمانان برگزار شد.

در این مراسم مسعود حبیبی رئیس رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که این فرصت را به ما داد تا در جمعیت هلال احمر عضو شویم تا در جهت تحقق اهداف و کاهش آلام، تکریم انسان‌ها، حفظ جان و نجات انسان‌ها و گسترش صلح پایدار گام برداریم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: امروز در مراسم سالگرد تاسیس سازمان جوانان هستیم و تا کنون در ۹۷۰۰ شهرستان کانون دانش آموزی تشکیل شده است و دانش آموزان مشق بشردوستی می‌کنند و با هم تمرین گفت‌وگو می‌کنند تا بتوانند بسترساز محبت باشند و در راستای صلح پایدار قدم بردارند.

وی اضافه کرد: ما به دانش آموزان کمک‌های اولیه را آموزش می‌دهیم تا در مشکلات و حوادث کمک خود، خانواده و هموطنان باشند.

او همچنین عنوان کرد: امروز در ۱۲۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی کانون‌های دانشجویی تشکیل شده و در ۸۰۰ شهرستان نیز کانون جوانان و در ۲۰۰ حوزه و مدرسه علمیه نیز کانون طلاب تشکیل شده است. همچنین در ۷۰۰ روستا کانون روستایی داریم. در ۳۵۰۰ مدرسه پیش دبستانی و مهدکودک نیز کانون غنچه‌های هلال فعالیت می‌کند و از پنج سالگی مهربانی کردن و خدمت کردن را به کودکان آموزش می‌دهیم تا آینده‌ای سربلند برای کشور داشته باشیم.

حبیبی با اشاره به نقش سازمان جوانان در برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر گفت: امروز سازمان جوانان جایگاه والایی در برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر دارد و در احکام برنامه پنج ساله توجه ویژه‌ای به جوانان شده است به طوریکه جوانان راهبران فعالیت در جمعیت هستند. مفتخرم اعلام کنم که مجامع کانون‌های دانشجویی و جوانان سازمان جوانان در تمام تصمیم گیری‌های سازمان نقش دارند و همچنین از نظرات آنها در جمعیت‌های استان‌ها استفاده می‌شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور اعضای این سازمان در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: در زلزله کرمانشاه در کوتاهترین زمان هماهنگی‌های لازم انجام شد و این هماهنگی‌ها نتیجه ساختار منسجم و شبکه کانون‌ها و مجامع بود.

حبیبی با اشاره به این که تکریم انسان ها، کاهش آلام بشر از جمله اهداف هلال احمر است، گفت: در کانون سازمان جوانان هلال احمر علاوه بر کمک های اولیه، نوع دوستی، صلح پایدار و گفت و گو با بستر صلح آموزش داده می شود.

در این مراسم از فعالان سازمان جوانان، فعالان کمک رسان به زلزله زدگان کرمانشاه و همچنین کانون‌های برتر سازمان جوانان تقدیر شد. همچنین از کیانوش عیاری به دلیل ساخت فیلم بیدار شو آرزو تقدیر شد. همچنین در این مراسم از اشرف بروجردی مادر مرحوم امیر معتمدی تقدیر و تندیس فداکاری به او اهداء شد. مرحوم معتمدی پیش از این در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فعالیت می‌کرد.