رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر :

هلال احمر یکه‌تاز استفاده از ظرفیت جوانان درکشور/ ریسک حضورجوانان درعرصه های مدیریتی را بپذیریم

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: نبود سازمان مستقل برای جوانان خلاق و با نشاط کشور، وظایف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را سنگین کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و تقدیر از فعالان امدادرسانی در زلزله استان کرمانشاه، که عصر امروز (سه‌شنبه)  در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد : نبود سازمان مستقل برای جوانان خلاق و با نشاط کشور، وظایف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را سنگین کرده است.

وی تصریح کرد: از اهداف عمده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می‌توان به کاهش آلام و دردهای حادثه دیدگان، ترویج صلح و دوستی و جلوگیری از بروز خشونت اشاره کرد.

پیوندی ادامه داد: باید به جوانان کشور فرصت بیشتری برای نقش آفرینی داده شود و در واقع باید به آنها اعتماد کنیم و در صحنه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از حضور جوانان استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مشکلات زیرساختی بسیاری داریم و با استواری بر اعتماد به جوانان می توانیم با حضور این قشر توانمند مشکلات نامبرده را حل و فصل کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: باید جایگاه مرجعیت جوانان در کشور را جدی بگیریم و آنها را در رده‌های مختلف جذب کرده و به جوانان به عنوان نیرویی موثر هویت بدهیم.

پیوندی ادامه داد: سواد اجتماعی جوانان کشور باید عمق بیشتری پیدا کند و همچنین با افزایش منابع در ترمیم زیرساخت‌ها و استاندارد سازی آنها با حضور و مشارکت جوانان می توان گام‌های موثری برداشت.

وی خاطرنشان کرد: جوانان عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، روحیه مهربانی و ایثار را در میان مردم پخش می‌کنند و با اقدامات امدادی خود صلح و دوستی را ترویج می‌دهند.

پیوندی اضافه کرد: جوانان جمعیت هلال احمر در قالب تیم های سحر در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور یافتند و بار زیادی را از دوش مردم حادثه دیده برداشتند و مشکلات مردم را کاهش دادند و بر این اساس باید فرصت لازم را در اختیار جوانان قرار دهیم.

علی اصغر پیوندی با تقدیر از فعالان امداد رسانی در زلزله کرمانشاه با بیان این که ۴۰ میلیون جوان در کشور زندگی می کنند که می توانند عامل تحول در کشور باشند و تنها لازم است هزینه های لازم برای حضور این افراد پرداخت شود، افزود: جوانان مأمن خلاقیت ها و استعدادها هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم هفتادمین سال تاسیس سازمان جوانان بر پررنگ شدن نقش جوانان تاکید کرد و گفت: سازمان جوانان هلال احمر در کشور یکه تاز است و تمام افکار می‌توانند زیر پرچم هلال احمر توانمندی‌هایشان را در خدمت مردم قرار بدهند.

وی در ادامه عنوان کرد: امروز هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان هلال احمر است و لازم می‌دانم به جوانان قدیم و همین طور شما جوانان که در صحنه حضور پررنگی دارید تبریک بگویم.

پیوندی با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان جوانان گفت: اساسنامه و شیوه تاسیس این سازمان در سال ۱۳۱۵ توسط اتحادیه جهانی صلیب سرخ به هلال احمر ایران ارائه شد و در ۲۴ آبان ۱۳۲۶ به تصویب رسید.

این سازمان در طول ۷۰ سال گذشته توانسته در صحنه‌های اجتماعی ظهور مناسبی داشته باشد. پس از انقلاب نیز سازمان جوانان بسیار پرفروغ ظاهر شد و با تشکیل کانون‌های متعدد دانش آموزی، روستایی، دانشجویی، طلاب و غنچه‌های هلال توانسته تمام رده‌های سنی جوانان را به کمک بگیرد.

وی با اشاره به توجه به نقش جوانان در برنامه‌های فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ گفت: استراتژی فدراسیون هم توجه به جوانان است و آنها را رهبران، داوطلبان و بهره‌مندان آینده یاد می‌کند و در سندهای مختلف به نقش جوانان تاکید کرده است.

پیوندی با بیان اینکه در کشور ما سازمان مستقلی که جوانان به صورت خاص حول محور آن خلاقیت‌شان را بروز بدهند، گفت: تنها سازمان جوانان، وزارت ورزش و جوانان را داریم که البته آنجا نیز بیشتر به ورزش توجه می‌شود و شاید هلال احمر یکه تاز این عرصه است که تشکیلات لازم را دارد تا تمام افکار و شهروندان جوان زیر پرچم هلال احمر قرار بگیرند و توانمندی‌ها و استعدادهای آنها در خدمت مردم قرار بگیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر در سال‌های قبل گام‌های زیادی در سازمان جوانان برداشته شده است، گفت: با این حال ما باید مرجعیت فرهنگی و اجتماعی سازمان جوانان را پررنگ‌تر کنیم و به این وسیله می‌توانیم جوانان را به خدمت بگیریم. باید به جوانان هویت بدهیم و در فضایی که ایجاد می‌کنیم خلاقیت آنها رشد پیدا کند.

وی در ادامه افزود: سازمان جوانان باید در فضاهای فرهنگی حضور بیشتری داشته باشد و سواد اجتماعی سازمان باید عمر بیشتری بگیرد.

وی همچنین به امکانات مورد نیاز اشاره کرد و گفت: باید به زیرساخت‌ها توجه بیشتری شود و در این زمینه باید گام‌های بلندی برداریم. در عین حال باید به شبکه سازی بپردازیم و در این مسیر از نقش سامانه‌های مجازی نیز استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در سند ملی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و دیگر جمعیت های ملی نیز به توانمندی های جوانان تاکید شده و از آنان به عنوان رهبران آینده نام برده شده است.

همچنین در این مراسم از فعالان عرصه امدادرسانی در زلزله کرمانشاه تقدیر شد.