دوره آموزش ضمن خدمت ویژه مدیران و معلمان مدارس استان قم برگزار شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم، از برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت مدیران، معلمان آموزش و پرورش با هدف اجرای ششمین مرحله طرح ملی دادرس در مدارس استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی از برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت ویژه مدیران و معلمان نواحی آموزش و پرورش با همکاری اداره کل آموزش و پرورش قم خبر داد و اظهار کرد: دوره ضمن خدمت آشنایی با مهارتهای امدادی دادرسان هلال احمر با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قم برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره با هدف ارتقاء سطح علمی مدیران، معلمان و با همکاری معاونت سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزارشد افزود: در این دوره مدیران و مربیان مجری طرح ملی دادرس با مباحثی همچون پناهگیری ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی، ریوی؛ خونریزی پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق، اسکان اضطرای آشنا و فنون لازم را فرا گرفتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در پایان این دوره، پرسنل شرکت کننده در صورت کسب امتیاز لازم در آزمون، موفق به دریافت مدرک مربیگری طرح ملی دادرس و گواهی ضمن خدمت با ۳۰ ساعت آموزش می شوند.