به مناسبت هفتادمین سالروز تشکیل سازمان جوانان انجام شد:

دیدار رییس و اعضای سازمان جوانان هلال احمر با دکتر ابوالحسن فقیه// دکتر فقیه: امیدوارم در این دوره توجه بیشتری از نظر سازمانی به سازمان جوانان بشود

مسئولان سازمان جوانان به همراه منتخبی از نمایندگان جوانان جمعیت هلال احمر در هفتادمین سالروز تشکیل سازمان جوانان هلال احمر به منظور قدردانی از فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه روسای سابق جمعیت هلال احمر به دیدار دکتر ابوالحسن فقیه رفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ رئیس، معاونان و جمعی از نمایندگان جوانان هلال احمر، با دکتر ابوالحسن فقیه رییس اسبق جمعیت هلال احمر دیدار کردند.

دکتر فقیه در این دیدار با بیان اینکه توجه به شناخت جوانان و توانمندی آنان که می توانند رهبران موفقی در آینده باشند، باعث پیشرفت خواهد شد، بیان داشت: امیدوارم در این دوره توجه بیشتری از نظر سازمانی به سازمان جوانان شود.

وی با اعلام اینکه در دوره تصدی ریاست جمعیت به شدت به دنبال زیاد شدن اختیارات سازمان ها در جمعیت هلال احمر بودیم تا بتوانند پیشرفت کاملی داشته باشند، گفت: هرچه اختیارات ستادی شود در نتیجه کارها سخت تر پیش می رود ولی هر چه قدر این اختیارات تمرکز زدایی شود و برود در سازمان کار راحت تر و سریع تر پیش می رود لذا آن زمان هم ردیف بودجه برای سازمان جوانان مصوب شد.

وی اظهار کرد: خود جوانان باید تصمیم بگیرند و کارهایشان را انجام بدهند و ما کارمان حمایت و نظارت و راهنمایی است و الان این مجامعی که ایجاد کردید و با این بحث هایی که کارها را به جوانان سپردید کار خوبی است و انشاالله منابع مادی بهتری فراهم بشود تا این کارهایی که شروع کردید را ادامه و گسترش بدهید.

رییس اسبق جمعیت هلال احمر افزود: ارزش های اسلامی، اخلاقی و انسانی در جامعه منطبق با فعالیت در هلال احمر است و همه آن را قبول داریم و الان با خطرات جدی در جامعه روبرو هستیم از این رو باید بودجه بیشتری را در سازمان جوانان صرف کرد تا جوانان بشردوست هلال احمر بتوانند این ارزشها را در جامعه گسترش دهند.

دکتر فقیه افزود: بزرگترین مفهوم ارزشی که جمعیت با آن سروکار دارد ایثار است یعنی از خود گذشتن برای دیگران که مفهوم بسیار بالایی است و حالا مفاهیم دیگری از این دست که مثلا انسانیت اینها مفاهیمی هستند که شاید اسم آن باقی مانده است و بچه ها با این مفاهیم بزرگ نمی شوند و بعضا با این مفاهیم شاید غریبه باشند و باید این فرهنگ توسط جوانان نهادینه شود یا اینکه صحبتم را اینگونه بگویم که در هنگام بروز زلزله،امداد رسانی را وظیفه می دانیم اما شاید نتوانیم آمار دهیم که چند نفر را توانستیم با ارزش های انسانی آشنا کنیم یا نجات بدهیم یا چند نفر را از این که فقط به فکر خودشان باشند در بیاوریم اینها فعالیت های غیر قابل اندازه گیری است که هر چه گسترش پیدا کند نسل بهتر با مصونیت بالاتر و جامعه ای پاک تر سالم تر و راست تر  و درست کردار تری خواهیم داشت.

وی با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده که می فرماید: هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است، اظهار داشت: هر چه در راه سالم سازی و پاک سازی و توسعه ی این  ارزش ها در نسل ها فعلی و نسل های بعدی قدم مثبتی بردارید مطمئن باشید از هر عمل خیری خیر تر  و از هر عمل پسندیده ای پسندیده تر است و شاید در آمار نشود اندازه گیری کرد اما بعدا حتما اندازه گیری می شود .

دکتر فقیه گفت: کار بسیار بزرگی است که شما جوانان انجام می دهید و واقعا هم هر چقدر هم می توانید تلاش کنید چون شما بنیان جامعه را می سازید و هر چه قدر بتوانیم این مفاهیم را رشد و توسعه داده و دامنه ی فعالیت را افزایش بدهیم برای نسل های آینده سرمایه گذاری کردیم.