به مناسبت هفتادمین سالروز تشکیل سازمان جوانان؛

دیدار رییس و اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با دکتر احمدعلی نوربالا/ دکتر نوربالا: حس خوب فعالیت های انساندوستانه در جمعیت هلال احمر در جای دیگر قابل تکرار نیست

مسئولان سازمان جوانان به همراه منتخبی از نمایندگان جوانان جمعیت هلال احمر در هفتادمین سالروز تشکیل سازمان جوانان هلال احمر به منظور قدردانی از فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه روسای سابق جمعیت هلال احمر به دیدار دکتر احمد علی نوربالا رفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در یکی از این دیدارها، رئیس، معاونان و جمعی از نمایندگان جوانان هلال احمر، با دکتر احمدعلی نوربالا رییس اسبق جمعیت هلال احمر دیدار و از خدمات بشردوستانه وی در طول تصدی ریاست این جمعیت تقدیر کردند.

رییس پیشین جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش مهم هلال احمر در جلوگیری و رفع مشکلات جامعه، عنوان کرد:  برای مثال خشونت در جامعه ما زیاد است خشونت فیزیکی، کلامی، نوشتاری و تصویری  که در این زمینه هلال احمر می‌تواند ایفای نقش کرده و مثمرثمر باشد.

دکتر نور بالا با ذکر خاطراتی از نقش جمعیت هلال احمر و حضور جوانان در امدادرسانی در زلزله بم، به لذتبخش بودن انجام فعالیت انساندوستانه و عام المنفعه در جمعیت هلال احمر توسط جوانان اشاره کرد و گفت: این حس را در هیچ کجای دیگر نمی توانید تجربه کنید و امیدوارم در این مسیر که پیش گرفته اید سلامت وموفق باشید.

دکتر نوربالا در این دیدار با بیان اینکه جوانان باید قدر جوانی خود را بدانند، گفت: یکی از ویژگی‌های انحصاری جوانان با انگیزه بودن است و اینکه خیلی به سرعت مایوس نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان انسان هایی شجاع و عدالت جو هستند، تصریح کرد: جوانان اگر عدول از خط درست و اصلی اتفاق بیفتد، رنج برده ولی آنرا به راحتی بیان می‌کنند.

دکتر نور بالا با اشاره به پر انرژی بودن جوانان، اضافه کرد: شما در یک جایگاهی جلو می‌روید که باید این انرژی‌های خوب هدایت شود و این خیلی مهم وضروری است.

وی خطاب به مسئولان سازمان جوانان اظهار کرد: یکی از محورهای مهم و اساسی که می توانید سرمایه گذاری و کار کنید همین مفاهیم صلح جویانه است‌ که جای خالی آن در کشور به شدت احساس می شود.

دکتر نوربالا ادامه داد: جوانان در وهله اول باید به درون خود و در وهله بعد به بیرون و اطراف خود پرداخته و نقاط ضعف و قوت خود را برطرف وتقویت کنند که این نوع نگاه‌ به جرات می‌تواند آینده ساز باشد.

وی به توجه ویژه به موضوع استرس در جامعه اشاره کرد و گفت: هیچ کجای دنیا نیست که استرس نباشد و روز به روز نیز بیشتر می‌شود، هلال احمر باید طرح و برنامه ریزی کند تا افراد جامعه بتوانند در برابر مسائل و مشکلات چگونه استرس و خشم را کنترل کنند.

در ادامه این جلسه دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تقدیر از دکتر نوربالا به دلیل نقش ماندگار در ارتقا جایگاه جمعیت هلال احمر به تشریح فعالیت های صورت گرفته در این سازمان پرداخت و این هدف این فعالیت ها از جمله تشکیل مجامع دانشجویی و جوانان را ایجاد محملی برای بروز و ظهور نقش پر رنگ اعضا در جمعیت هلال احمر برشمرد.

 همچنین مسئولان و جوانان حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص فعالیت در جمعیت هلال احمر پرداختند و در پایان لوح سپاس از طرف اعضای سازمان جوانان به دکتر احمدعلی نوربالا اهدا شد.