رئیس جمعیت هلال‌احمر بستک: طرح دادرس طرحی آموزشی و رقابتی است


رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بستک گفت: در سال جاری طرح دادرس در کلیه مدارس متوسطه اول و دوم این شهرستان اجرایی شده است که 12 مدرسه در مرحله‌ی شهرستانی با هم رقابت خواهند کرد.

به گزارش رابط خبری جمعیت هلال احمر هرمزگان؛ عبدالسلام امامی گفت: طرح دادرس طرحی است که با هدف آموزش و آمادگی دانش‌آموزان در برابر حوادث و بلایا اجرا می‌شود و دانش‌آموزان در این طرح با هم به رقابت خواهند پرداخت و تیم برتر به مسابقات استانی و سپس کشوری اعزام می‌شوند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بستک یادآور شد: در طرح دادرس موضوعاتی نظیر چادر‌زنی، کمک‌های اولیه، حمل مصدوم، بانداژ و CPR آموزش و به مسابقه گذاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان از پایه نهم به بالا در این دوره‌ها مشارکت دارند و در قالب تیمی ۱۴ نفره کار مشارکتی و گروهی می‌کنند.

امامی افزود: مربیان این دوره‌ها به صورت تخصصی آموزش دیده‌اند که همسان‌سازی موضوعات طرح دادرس نیز با حضور مربیان استان به میزبانی بستک در سال جاری انجام شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بستک عنوان کرد: آموزش دادن دانش‌آموزان یکی از مهمترین مقوله‌هایی است که هلال احمر در شاخه دانش‌آموزی به آن توجه کرده و با ایجاد رقابت در بین آنان شور و هیجان و تشویق ایجاد می‌کند.