تیم های حمایت روانی، اجتماعی (سحر) جمعیت هلال احمر استان قم به مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور اعزام شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از اعزام ۲ تیم حمایت های روانی، اجتماعی و فرهنگی (سحر) جمعیت هلال احمر استان قم به مناطق آسیب دیده از زلزله کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد گل فشان با اشاره به حضور تیم حمایت های روانی، اجتماعی و فرهنگی (سحر) سازمان جوانان هلال احمر در مناطق آسیب دیده از زلزله اخیر اظهار کرد: صبح امروز دو تیم سحر از جمعیت هلال احمر استان قم به منظور ارائه خدمات به مردم مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور اعزام شد.

وی با بیان اینکه حضور تیم های سحر یکی از نیازهای ضروری پس از بلایا است، تصریح کرد: در همین راستا، تیم های آموزش دیده و متخصص حمایت های روانی و اجتماعی با حضور در  مناطق زلزله زده اقدام به اجرای فعالیت های متنوع برای بازیابی روحی و روانی آسیب دیدگان می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود:  تیم های سحر استان قم متشکل ۲۸ نفر از پرسنل و اعضای جوان داوطلبی و مختصص در مباحث روانشناسی و علوم تربیتی و… است که برای خدمت رسانی بهتر در ۱۱ محور سازماندهی شده اند.

گل فشان با اشاره به حجم بالای آسیب های روحی، روانی زلزله زدگان و تجارب آثار روحی باقیمانده از زلزله های گذشته  در کشورمان در بازماندگان این حوادث، بیان کرد: در این بلایا، اغلب خانواده ها دچار شرایط بحرانی می شوند و کودکان در این میان به فراموشی سپرده می شوند، که حضور تیم های سحر و ارائه خدماتی همچون؛ بازی درمانی، گفتار درمانی، مشاوره و اجرای برنامه های آموزشی می تواند روند بازگشت به زندگی را تسریع بخشیده و امید به زندگی مردم آسیب دیده را افزایش دهد.

وی با تاکید به اینکه در روزهای نخست پس از زلزله فعالیت های تیم های سحر در مناطق آسیب دیده در بهبود شرایط روحی مردم بسیار اثرگذار و مشهود بود، گفت: جوانان هلال احمر با حضور در این مناطق انرژی و انگیزه های فراوانی را به خانواده ها و بویژه کودکان آسیب دیده تزریق کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، در پایان بیان کرد: امید داریم کاروان تیم های سحر استان قم نیز با حضور موثر خود ضمن خدمت رسانی به مردم این مناطق، به عنوان سفیران دوستی و مهربانی جمعیت هلال احمر، پیام همدلی مردم شریف استان قم را به مردم غیور کرمانشاه منتقل نماید.

گفتنی است، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با ساماندهی تیم  حمایت روانی، اجتماعی در بلایا (سحر) ضمن جذب نیروهای متخصص داوطلب در رشته های روانشناسی،  مددکاری، علوم تربیتی و اجتماعی اقدام به ارائه خدمات مورد نیاز به آسیب دیده های بلایا و حوادث می کند.