همراه با تیم «سحر» جوانان قزوین در مناطق زلزله‌زده/دلم را بین چادرها جا می‌گذارم

حالا روزها از زلزله کرمانشاه گذشته است و خبری از شلوغی‌های روز اول نیست.

مردم مانده‌اند و نیروهایی که همراهشان شده‌اند تا دوباره خانه‌هایشان سرپا شود. چیزی که این‌روزها میان چادرها زیاد دیده می‌شود کاورهای جمعیت هلال‌احمر است و بخش زیادی از این کاورها بر تن جوانان داوطلب تیم‌های سحر سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر است.

هفته سوم بعد از زلزله، این جوانان تیم سحر قزوین بودند که با مهر میهمان چادرهای سفید زلزله‌زدگان کرمانشاه شدند. جوانانی که از هیچ کاری برای نشاندن حتی یک لبخند کوچک بر لبان کودکان زلزله‌زده دریغ نکردند.

جوانان بشردوست سامانه حمایت روانی جمعیت هلال‌احمر استان قزوین طی ۶ روز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در راستای تسکین هموطنان به‌ویژه کودکان آسیب‌دیده خدمات مختلفی را ارایه کردند.

معاون جوانان هلال‌احمر استان قزوین با بیان این مطلب افزود: تیم سحر قزوین در قالب دو تیم ١۴نفره به همراه یک روانشناس برنامه‌های عمومی و اختصاصی را برای گروه‌های سنی مختلف در دستور کار خود داشت که بیش از ٢٣٠٠نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار داد. وی مشاوره‌های انفرادی و گروهی، اجرای برنامه‌های صحنه‌ای و میدانی ویژه کودکان، مسابقات فرهنگی، بازی‌های گروهی، برگزاری کارگاه‌های نقاشی و کاردستی و اهدای بسته‌های فرهنگی، آموزشی و بهداشتی را ازجمله خدمات این تیم دانست و گفت: روانشناسان گروه با جمع‌آوری نقاشی‌ها و نوشته‌های کودکان و نوجوانان به تحلیل آنها خواهند پرداخت که نتایج حاصل از آن می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

نادر میرزایی خاطرنشان کرد: ایجاد مناسبات بهداشت روانی، ارتقای سطح امید به زندگی و شادسازی کودکان از اهداف اصلی تیم‌های حمایت روانی است که این خدمات در ٨ روستا و ۶ نوبت برنامه در شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین ارایه شد.
منبع: روزنامه شهروند