مربیان و مدیران مهد کودک ها در”پای درس ماه” مازندران‎

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ از برگزاری کارگاه آموزشی با هدف آشنایی مربیان و مدیران مهد کودک های کانون های غنچه های هلال احمر با اهداف جمعیت و مسائل امدادی به مناسبت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ لیلی احمدی با بیان این خبر گفت: در این دوره مربیان و مدیران مهدهای کودک در خصوص شعار، اصول و اقدامات اولیه در برخورد با مصدومین آموزش هایی را فراگرفتند.

وی افزود: با نگاهی به آسیب های مختلف که کودکان، خردسالان و دانش آموزان را در معرض خطر قرار می دهد فراگیری علوم امدادی در اولویت کار بوده و لذا طرح “پای درس ماه” یکی از الزامات آموزشی مهم در این زمینه میباشد که در مدارس و مهدها انجام میپذیرد.

احمدی خاطرنشان کرد: در این کارگاه مربیان بصورت کلی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان، معاونت ها و مباحث امدادی از قبیل پانسمان بانداژ و خونریزی، شکستگی و آتل بندی، خفگی ها، حمل مصدوم و سوختگی ها آموزش هایی را زیر نظر مربیان متخصص فراگرفتند.

احمدی هدف از این طرح را نقش کلیدی مربیان کانون ها در اجرای برنامه ها و عملیاتی نمودن اهداف و مأموریت ها لزوم آشنایی آنان با مباحث پایه و اساسی جمعیت هلال احمر اعلام نمودند.

وی خاطرنشان کرد: پای درس ماه توأم با، به فعالیت رسانیدن اهداف اصلی، می تواند به تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر جمعیت هلال احمر و دغدغه جذب داوطلب در آینده جمعیت هلال احمر، کمک شایانی نماید.