جشنواره غذای سالم در کاشمر برگزار شد

جشنواره غذاهای سالم به مناسبت میلاد پیامبر اکرم اسلام (ص) توسط اعضای جوانان و خانه هلال مسجد امام رضا (ع)در شهرستان کاشمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر؛ سرپرست این شعبه از برگزاری جشنواره غذاهای سالم، توسط اعضای سازمان جوانان واعضای خانه هلال مسجدامام رضا(ع) در شهرستان کاشمر خبر داد.

وی افزود: در این برنامه غذاهای سنتی ایرانی مشروط به رعایت طبخ سالم (کم چرب، کم نمک و آبپز)به دلیل تنوع وتعادل بامعیارهای تغذیه سالم انطباق بیشتری دارند.

در این جشنواره تهیه غذای سالم با استفاده ازمواد اولیه باکیفیت اقدام به طبخ غذا، پیش غذا، دسر و…نمودند که در داوری این غذاها علاوه برطعم و مزه، سالم بودن آن غذاشامل؛ میزان پایین نمک، شکر و روغن نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. در پایان به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

گارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر

در این کارگاه که اعضای جوانان هلال احمر حضور داشتند با هدف آشنایی آنان با این مباحث همچون راه های ابتلا و پیشگیری و حمایت از بیماران و چگونگی برخورد و زندگی در کنار این بیماران آموزش داده شد.

بازدید از معلولین ذهنی موئسسه رمضان توسط کانون های جوانان خواهر شعبه کاشمر

در آستانه میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و روز جهانی معلولین، مسئولین، پرسنل و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر با حضور در مرکز توانبخشی ومراقبتی شبانه روزی معلولان ذهنی رمضان از معلولان ذهنی تحت مراقبت و نگهداری آن مرکز عیادت کردند.

احمد رضاپور مسئول جمعیت هلال احمرشهرستان کاشمر گفت: در آستانه ولادت خاتم الانبیاء و روز جهانی معلولین، طی هماهنگی با موسسه خیریه رمضان اعضای کانونهای جوانان خواهر این شعبه دیدار دوستانه ای با معلولین این مرکز بعمل آوردند و از نزدیک با فعالیت های انجام گرفته توسط این کم توانان ذهنی آشنا شدند.

همچنین در این دیدار آقای اسکندری مدیر موسسه، به تشریح روند نگهداری و تعداد ۹۶ معلول ذهنی حاد و معمولی به بیان اهمیت کار در این مرکز پرداخت و گفت: نگهداری از افرادی که شاید هیچ توان حرکت و سخن ندارند بالاترین افتخار است و هر چه‌کار سخت‌تر و سنگین‌تر باشد اجر و پاداش آن‌ هم بیشتر است و این امر با هیچ مبلغی قابل جبران نیست.