اقدامات تیم سحر استان خراسان شمالی در مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور

دومین تیم حمایت روانی و اجتماعی پس از بلایا استان خراسان شمالی با حضور در مناطق آسیب دیده از زلزله اقدام به اجرای فعالیت های متنوعی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی؛ فعالیتهای انجام شده توسط اعضای تیم های سحر استان خراسان شمالی در این سه روز شامل، ایجاد فضای دوستدار کودک، برگزاری مسابقه طناب کشی، نقاشی، عمو زنجیر باف و اهدای جوایز به کودکان، گفتار درمانی بانوان و کودکان و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان بوسیله اجرای برنامه های شعرخوانی، داستان گویی، قصه خوانی و عروسک گردانی و توزیع کتاب داستان و بسته های فرهنگی بود.

همچنین، برگزاری مسابقات ورزشی فوتبال، والیبال و… در بزرگسالان و نوجوانان و انجام مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی و گروهی با رویکرد C.B.T (شناختی، رفتاری) و عیادت، دلداری و ارائه خدمات درمانی به مصدومین حادثه زلزله و آموزش پناه گیری در زلزله و کمکهای اولیه از دیگر فعالیت های تیم سحر استان خراسان شمالی به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، توزیع پک های بهداشتی و مواد غذایی و آموزش بهداشت فردی و بهداشت محیط و جمع آوری زباله ها، توزیع لوازم التحریر و بسته های فرهنگی در بین دانش آموزان، مشاوره فردی با بانوان باردار در روستاها و آموزش تغذیه سالم به بانوان در مناطق آسیب دیده از زلزله سایر برنامه های اجرا شده تیم سحر استان خراسان شمالی در این سه روز بود.