آغاز زندگی مشترک زوج جوان کانون دانشجویی هلال احمر شعبه ریگان، در آستانه میلاد باسعادت رسول اکرم(ص)

دو عضو کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان استان کرمان در آستانه میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) پیوند زندگی مشترک بستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ در این مراسم که عروس و داماد به جای لباس رسمی ازدواج  لباس فرم هلال احمر را پوشیده بودند  همراه با شور و شعف مضاعف و حضور خانواده هلال بود و خطبه عقد در محضر شهدای گمنام  این شهرستان جاری شد.

حکیم محسنی داماد به خبرنگار ما گفت: هر دوی ما از اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور ریگان هستیم که در پروژه های متعدد هلال احمر حضور داشتیم و قطعا لذت خدمت به همنوع و رفع مشکلات دیگران با هیچ پاداشی قابل مقایسه نیست لذا با توجه به شرایط محروم منطقه تصمیم گرفتیم که با پوشیدن لباس فرم هلال احمر و دعوت دوستان و مسئولین، به این مقوله تاکید و آنرا تبلیغ کنیم.

حجه الاسلام والمسلمین رنجبر ماهانی امام جمعه شهرستان ریگان نیز که در این مراسم حضور داشت با تقدیر از این  زوج، ترویج ازدواج آسان را راهکاری موثر برای رفع مشکل ازدواج جوانان دانست و افزود: جایگاه شهدای گمنام که از جوانان معتقد و متعهد بودند بسیار بالاست و قطعا این  ازدواج  خیر و برکت دارد و انشاالله به یمن و تبرک شهدای گمنام خوشبختی و خیر خواهد داشت.

وی  تاکید کرد: دانشجویان  افسران جنگ نرم هستند و قطعا با بصیرت و دانش  و همچنین انجام رفتار مبتنی بر آموزه های دینی و سیره اهل بیت(ع) می توانند در اشاعه رفتار اسلامی و زندگی سالم  موثر  باشند.

مهدی رحیم زاده ریاست دانشگاه پیام نور ریگان هم از جمله مشکلات مهم جوانان را هزینه ریخت و پاشهای مراسم عروسی ذکر کرد و گفت قطعا میشود با بهرمند ی از ظرفیت های موجود و کاهش توقعات در هزینه های ازدواج  که هیچ نقشی در زندگی ندارند ،زندگی نوینی را آغاز کرد و امیدواریم رفتار این زوج مسبب شکل گیری ازدواج های ساده بعدی مبتنی بر شناخت و آگاهی باشد.

بهزاد عارف ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان نیز ضمن آرزوی خوشبختی برای این زوج که از جوانان داوطلب هلال احمر می باشد در حاشیه مراسم گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری این برنامه حمایت نمود و قطعا خدمت داوطلبانه در مسیر اهداف جمعیت هلال زمان و مکان نمیشناسد و این مراسم ازدواج ساده ضمن تبیین این مسیر که عشق کمک و خدمت برای کاهش آلام بشری بالاترین عشق و هدیه پروردگار است برای سایرین نیز این نکته را تاکید کرد و انشالله به سمتی برویم که همه افراد توانمند با آموزش یک امدادگر و داوطلب جمعیت هلال احمر باشند چرا که نقش مهم ارتقا سطح زندگی دیگران در تمامی حوزه ها خصوصا  امدادرسانی در خطرات و نجات همنوع دارد.