سخنرانی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در «کنفرانس سازمان‌های مردم نهاد و کار داوطلبانه در ایران»// لزوم تدوین برنامه های حمایتی برای استمرار فعالیت های داوطلبانه

چهاردهم آذر روز داوطلب است و به همین مناسبت در روز سه شنبه 13 آذرماه در تالار گنجینه ساختمان کتابخانه ملی، کنفرانس سازمان‌های مردم‌نهاد و کار داوطلبانه در ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در سومین پنل این کنفرانس با موضوع عوامل موثر بر ترویج فعالیت‌های داوطلبانه، دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به تشریح ظرفیت ها و آسیب شناسی فعالیت های داوطلبانه پرداخت.

دکتر مسعود حبیبی گفت: «برای ترغیب افراد به انجام فعالیت داوطلبانه، ابتدا باید دید که انگیزه فعالیت‌های داوطلبانه چیست. یکی از آن انگیزه‌های بشردوستانه است، یکی ارضای حس شخصی، دیگری انگیزه‌های شغلی یا اجتماعی یا حتی معنوی.»

وی با اشاره به فعالیت داوطلبانه مردم بخصوص جوانان در زلزله کرمانشاه افزود: این حادثه باعث شد، گروه‌های زیادی به صورت داوطلبانه وارد کار شوند و شاید همین نیروها را یک ماه دیگر، نتوان برای کار در منطقه زلزله‌زده پیدا کرد و این یکی از نکات مورد توجه باید باشد.

دکتر حبیبی در پایان با طرح این سوال که اکنون ما چه کاری باید انجام دهیم تا فعالیت‌های داوطلبانه استمرار داشته باشد؟ خاطرنشان کرد: باید جایگاه های مناسب را برای فعالیت‌های داوطلبانه فراهم کنیم، باید توانایی جذب نیروی تازه را داشته باشیم، افراد را توانمند کنیم، از آنها حمایت کنیم، داوطلبان را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، اگر خسارتی به آنها وارد شد، آن را جبران کنیم تا بتوانیم به رشد و استمرار فعالیت های داوطلبی کمک کنیم.

مشروح این کنفرنس را می توانید در روزنامه شهروند بخوانید.