نشست مشترک سازمان جوانان هلال احمر و دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش

طی نشست مشترکی همکاری های سازمان جوانان ودفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ در این نشست که با حضور رییس سازمان جوانان و مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد زمینه های همکاری های مشترک مورد بررسی قرار گرفت. همچنین با عنایت به تجدید سند ملی ائتلاف نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) طی این نشست سرفصل های اصلی کارویژه جمعیت هلال احمر در نماد مشخص گردید.

دکتر حبیبی در این جلسه ضمن معرفی طرح ها و برنامه های مرتبط سازمان جوانان من جمله گفتگوی بشردوستی، محله عاری از دخانیات، پیمان و… ابراز داشت : سازمان جوانان با عنایت به اهداف و برنامه هایش آمادگی کامل برای مشارکت در نماد و همکاری با ودفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش را دارد و با برنامه ریزی دقیق و مناسب برای دست یابی به اهداف سند تلاش خواهد کرد.

دکتر کیایی مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست به تشریح زمینه های همکاری در نماد پرداخت و حضور و مشارکت جمعیت هلال احمر را در این برنامه مهم ارزیابی کرد.

وی گفت با عنایت به اینکه خشونت رتبه اول در رفتارهای پرخطر دانش آموزان است فعالیت در زمینه بشردوستی حائز اهمیت است و باید در این راستا از تجربیات و برنامه های جمعیت هلال احمر بهره گرفت.

در ادامه این نشست جزییات همکاری ها مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است «سند ائتلاف ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد)» درراستای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و به منظور حمایت اجتماعی، تحقق پیشگیری رشدمدار و تکامل یکپارچه دانش آموزان با مشارکت وزارتخانه های آموزش و پرورش، تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت حمایت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با رویکرد توانمند سازی و همکاری بین بخشی با محوریت مدرسه و براساس سطح بندی خدمات و نظام ارجاع و در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در آذرماه ۹۴ به تصویب رسیده است.