تیم حمایت روانی (سحر) جوانان هلال احمر استان قزوین همنشین هموطنان آسیب دیده در مناطق زلزله زده غرب کشور

جوانان بشردوست سامانه حمایت روانی جمعیت هلال احمر استان قزوین طی 6 روز در مناطق زلزله زده کرمانشاه در راستای تسکین هموطنان به ویژه کودکان آسیب دیده خدمات مختلفی را ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ معاون امور جوانان هلال احمر استان قزوین با بیان این مطلب افزود: تیم سحر قزوین در قالب دو تیم ۱۴ نفره به همراه یک روانشناس برنامه های عمومی و اختصاصی را برای گروه های سنی مختلف در دستور کار خود داشته که بیش از ۲۳۰۰ نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار دادند.

وی مشاوره های انفرادی و گروهی اجرای برنامه های صحنه ای و میدانی ویژه کودکان، مسابقات فرهنگی، بازی های گروهی، برگزاری کارگاههای نقاشی و کاردستی و اهدا بسته های فرهنگی، آموزشی و بهداشتی را از جمله خدمات این تیم دانست و گفت: روان شناسان گروه ،با جمع اوری نقاشی ها و نوشته های کودکان و نوجوانان به تحلیل آن خواهند پرداخت که نتایج حاصل از آن می تواند مورد توجه قرار گیرد.

نادر میرزائی در ادامه، ایجاد مناسبات بهداشت روانی، ارتقا سطح امید به زندگی و شادسازی کودکان را از اهداف اصلی تیم های حمایت روانی دانست وی خدمات ارائه شده را در ۸ روستا و ۶ نوبت برنامه در شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین اعلام کرد.