از فعالیت های آموزشی و فرهنگی تیم های سحر استان مازندارن تا حمایت روانی در مناطق آسیب دیده از زلزله

نیم های سحر استان مازندارن با استقرار در مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور به اقداماتی همچون حمایت روانی و آموزش ویژه مردم آسیب دیده از زلزله پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ با استقرار تیم سحر استان مازندران در منطقه گیلانغرب سرپرست تیم و سرتیم جهت ارزیابی وارد مناطق زلزله زده در روستاهای دهستان گلین و گور سفید شدند.

بر اساس این گزارش، طی بررسی و نیازسنجی های صورت گرفته، اعضای تیم های حمایتهای روانی و اجتماعی در بلایا استان مازندران در راستای اجرای برنامه های پیش بینی شده اقدام به فعالیت در مناطق مختلف و ارائه خدمات به آسیب دیده های ناشی از زلزله کردند.

همچنین تیم حمایتهای روانی و اجتماعی استان مازندران ضمن اجرای برنامه های متنوعی ویژه کودکان با برپایی ایستگاه نقاشی، ایستگاه هوش و خلاقیت، ایستگاه شعر و قصه و بازی و سرگرمی، اقدام به آموزش مهارتها و توانمندسازی فردی و گروهی نونهالان آسیب دیده از زلزله اخیر غرب کشور کرد.

در ادامه فعالیت های تیم سحر اعزامی به مناطق آسیب دیده از زلزله، بر اساس نیاز مادران اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی شامل؛ برپایی ایستگاه مشاوره و تقویت شیوه فرزندپروری در شرایط بحرانی، کسب مهارتهای زندگی، تقویت هوش معنوی و ایمانی والدین در ارتباط با فرزندان در شرایط سخت و بحرانی و ارائه آموزش مسائل بهداشتی و ایمنی در چادرهیا اسکان موقت به صورت کارگاهی و مشاوره چهره به چهره کرد.