اجرای طرح دست های مهربان ۴ در کانون غنچه های هلال احمر قم

طرح دست های مهربان ۴ در قم با هدف جمع آوری اقلام مورد نیاز کودکان آسیب دیده از زلزله غرب کشور در مهدکودک های تحت پوشش کانون غنچه های هلال احمر قم اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی از اجرای طرح دست های مهربان ۴ در قم با مشارکت اعضای کانون غنچه های هلال احمر خبر داد و اظهار کرد: در این طرح بسته های فرهنگی ویژه کودکان، لوازم التحریر و اسباب بازی ها برای اهدا به کودکان آسیب دیده از زلزله غرب کشور جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه کودکان از گروه های آسیب پذیر در حوادث و بلایا هستند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث حمایت های روانی پس از وقوع حوادث، سازمان جوانان هلال احمر تیم های حمایت روانی و اجتماعی و فرهنگی سحر را سازماندهی کرده است و در استان قم، طرح دست های مهربان ۴ با هدف جمع آوری اقلام مورد نیاز کودکان مناطق آسیب دیده و توزیع آن در زمان حضور تیم سحر در این مناطق در حال اجرا است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: با اجرای طرح دست های مهربان غنچه های هلال احمر ضمن کمک به همسالان آسیب دیده از زلزله کار گروهی و مشارکت در فعالیت های بشردوستانه را از دوران کودکی تمرین میکنند.

مصباحی بیان کرد: در روز های پس از زلزله غنچه های هلال احمر ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده از زلزله بویژه کودکان، با اهدای هدایا نقدی و غیره نقدی و اجرای مانورهای فرضی امداد و کمک های اولیه و همچنین برگزاری مسابقه نقاشی و نمایش خلاق با موضوع زلزله، ضمن کمک رسانی به مردم با نحوه امدادرسانی در این حادثه طبیعی آشنا شدند.