پیام نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به جوانان عضو تیم های سحر: خدمت و تسکین آلام آسیب دیدگان از زلزله همراه با حفظ کرامت انسانی با ارزش است

حجت الاسلام معزی، نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال در پیامی خطاب به جوانان عضو تیم های حمایت روانی اجتماعی "سحر" سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: خدمت و تسکین آلام آسیب دیدگان از زلزله همراه با حفظ کرامت انسانی با ارزش است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ حجت الاسلام معزی در خصوص خدمت رسانی به مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله در دیدار با رئیس و مسئولان سازمان جوانان عنوان کرد: از دست رفتن مردم قهرمان در دوران جنگ و در عرصه های مختلفی که از جان و دل از این مرزها پاسداری می کردند حادثه ای دردناک بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر افزود: ما این حادثه ناگوار را تسلیت می گوئیم و در غم آن ها شریم هستیم در حقیقت ملت ایران در این حادثه مصیبت زده است.

وی تصریح کرد: وظیفه انسانی ایجاب می کند وقتی کسی رنجی متحمل شد خود را در کنار او بدانیم این جزئی از فطرت انسانی است که نمی تواند در برابر رنج دیگران آرام بگیرد و می خواهد به کمک و مساعدت بپردازد.

حجت الاسلام معزی خاطرنشان کرد: این فطرت انسانی در ملت شریف ایران بسیار زیبا و محسوس است وقتی در حوادث فراوان از جمله در زلزله کرمانشاه، خانه هایی ویران شد ملت شریف ایران خود را در کنار حادثه دیدگان احساس کرد.

وی بیان کرد: همچنین جمعیت هلال احمر که مسئولیت تسکین آلام بشری را عهده دار است از ساعات اولیه در کنار آسیب دیده ها قرار گرفت و تلاش کرد به آن ها کمک کند و در نجات و امداد رسانی و اسکان اضطراری و فراهم کردن حداقل زندگی دست یاری به آنها بدهد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر جوان هایی را به همراه و عضویت دارد که قلب آن به شمار می روند و نقش مهمی در بحران ها ایفاء می نمایند.

وی افزود: جمعیت جوان هلال احمر از تیم های مختلف و از ۱۷استان به سوی غرب کشور شتافتند و در مرحله اول روحیه شادابی را در میان کودکان ایجاد کردند تا در بحران حادثه،زندگی را لمس کنند و بدانند که زندگی در هر شرایطی ادامه دارد.

حجت الاسلام معزی بیان کرد: اگر چه این کودکان هر یک عزیزی را از دست داده اند اما زندگی در جریان دارد و باید برای بازگشت به زندگی و کسب روحیه شادابی برای آن ها تلاش کرد.

وی در این پیام اظهار داشت: طبق روایات اگر دل مومنی را شاد کنیم جزای آن بهشت است این احسان و نیکوئی به ویژه به کودکان مردم رنج دیده در شهرستان های مختلف از جمله سر پل زهاب و قصر شیرین و ثلاث باباجانی و روستایی که زندگی و مدارس را از دست دادند اهمیت زیادی دارد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر عنوان کرد: جمعیت هلال احمر در این حادثه با مهربانی کودکان را دور خود جمع کردند تا بگویند آن ها تنها نیستند و می خواهند که کودکان شاد بمانند و از حالت افسردگی بیرون آیند.

وی تصریح کرد: توصیه می کنم شما عزیزانی که در جمعیت هلال احمر این رنج ها با تمام وجود درک می کنید با خدمت والایتان،اندوه را از دل شان بیرون بیاورید تا زندگی را بر پا بدارند و آماده و امیدوار برای ادامه زندگی باشند و خود را در کنار خانواده احساس کنند و حس غریبی نداشته باشند.

حجت الاسلام معزی همچنین تاکید کرد: محیط زندگی این عزیزان در شرایط فعلی مساعد نیست از این رو ضمن خدمت رسانی به این آسیب دیدگان محیط زیست شان را تمیز کنید تا احساس کنند زندگی در جریان است نه اینکه احساس افسردگی و از دست دادن امید و زندگی به آن ها دست بدهد.

وی بیان کرد: بدانید هر احسانی در پرونده اعمالان ده ها بار نوشته می شود و اجر فراوانی دارد طبق آموزه های قرآنی این احسان ها را با حفظ کرامت انسانی انجام دهید.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ادامه داد: فراموش نکنیم افرادی که امروز دچار مصیبت شده اند افرادی محترم در کنار خانواده شان بوده اند که برای خود امکانات زندگی داشتند اما همه چیز را در یک لحظه از دست داده اند.

وی گفت: انسانیت و حفظ کرامت مهم ترین اهداف جمعیت هلال احمر است این گونه نباشد که در قالب کمک های ما ،احساس کنند که نیازمند می باشند همه آن ها افرادی محترم هستند و حادثه آن ها را به چنین وضعیتی دچار کرده است جمعیت هلال امر در قالب تیم های حمایت روانی این موضوع مهم را به مردم تفهیم نماید.

حجت الاسلام معزی عنوان کرد: حوزه نمایندگی ولی فقیه با اینکه خودش از نظر کانون طلاب عضو جمعیت می داند خود را در کنار شما نیز بر می شمارد، امید است این خدمات ذخیره ای برای دنیا و اخرت شما و ملت شریف ایران باشد و همچون تاریخ گذشته ایران از این رویداد سربلند بیرون بیاییم.