فعالیت های متنوع اعضای تیم های حمایت های روانی (سحر) استان اصفهان در مناطق زلزله زده غرب کشور ادامه دارد

با حضور تیم حمایت روانی (سحر) معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان اقدامات متنوعی در خصوص حمایت روانی از مردم آسیب دیده از زلزله منطقه ثلاث باباجانی و روستاهای حومه استان کرمانشاه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ با اعزام تعداد ۴۴نفر از اعضاء و کادر اجرایی استان به منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی، و استقرار در مدرسه خدیجه کبری تازه آباد این شهر فعالیت های تیم حمایت روانی (سحر) معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این منطقه آسیب دیده آغاز شد.

بر اساس این گزارش؛ همکاری در تخلیه کمک های اعزامی از سراسر استان اصفهان و سایر استان های کشور در انبار مستقر در شهر ثلاث باباجانی، اعزام تیم ارزیابی و رصد وضعیت منطقه و روستاهای اطراف در جهت شناسایی نیازهای منطقه، تشکیل گروه های دهگانه با محوریت مباحث، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، مذهبی، حمایت روانی، بشردوستانه، ورزشی، اجتماعی، پشتیبانی و روابط عمومی از برنامه های نخست تیم های سحر بود.

همچنین اعزام روزانه دو تیم شامل گروه های ده گانه فوق به مناطق زلزله زده ثلاق باباجانی، ازگله، سر پل ذهاب و ۴۵ روستای حومه، همکاری در تخلیه روزانه و شبانه خوردورهای حاوی کمک های مردمی به منطقه زلزله زده از دیگر فعالیت های جوانان هلال احمر استان اصفهان در منطقه ثلاث باباجانی به شمار می رود.

در بحث حمایت های روحی و روانی، با برگزاری مراسم معنوی و مذهبی همچون بزرگداشت شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی علیه السلام در منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی و برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت امام رضا علیه السلام در محل استقرار تیم سحر و برگزاری نماز جماعت مشترک با اهل تسنن شهر ثلاث باباجانی در جهت کاهش آلام و اندوه مردم  منطقه تلاش شد.

در ادامه این فعالیت ها، برگزاری برنامه های ورزشی روزانه در زمین خاکی پشت محل استقرار تیم سحر با مشارکت فعال و پرنشاط کودکان، و احرای مسابقات ورزشی ویژه کودکان با اهدای جوایز در محل مناطق زلزله زده، برگزاری مسابقات فوتبال روزانه بین کودکان منطقه ثلاث باباجانی و اجرای برنامه های مهیج بازی، نشاط و سرگرمی ویژه کودکان در مناطق زلزله زده، برگزاری مسابقه ابتکاری نامه به هلال احمری های امدادرسان و تیم سحر با اهدای جوایز برگزاری مسابقات قرآنی ویژه کودکان همراه با اهدای جوایز از فعالیت های صورت گرفته توسط جوانان در حوزه حمایت های رواین کودکان آسیب دیده از زلزله غرب کشور بود.

کمک به اهالی روستاهای زلزله زده در استقرار چادرهای امدادی و آزادسازی مسیرهای مواصلاتی، بازسازی و نظافت سرویس های بهداشتی مدرسه محل استقرار تیم سحر و تجهیز آن به روشنایی، برش و توزیع ۸۰۰  پوشش پلاستیکی ویژه حفاظت از چادرهای توزیع شده بین آسیب دیده های زلزله در برابر بارش باران احتمالی، نیز از برنامه های تیم های حمایت های روحی و روانی (سحر) استان اصفهان در منطقه زلزله زده غرب کشور بود.

همچنین با هدف تسکین آلام بشری جمعی از جوانان به عیادت از مجروحان حادثه زلزله مناطق رفتند و در همین راستا ضمن بازدید و سرکشی از بازماندگان درگذشتگان حادثه زلزله زده به دلجویی و حمایت روانی آنان پرداختند.