ارائه نکات لازم جهت ایمن سازی و پیشگیری از گازگرفتگی و آتش سوزی در چادرهای محل اسکان آسیب دیدگان زلزله توسط جوانان هلال احمر به صورت چهره به چهره

باتوجه به برودت هوا در مناطق آسیب دیده از زلزله و استفاده خانواده ها از بخاری در چادرهای محل اسکان، جوانان هلال احمر اقدام به آموزش نکات لازم و هشدارها به منظور جلوگیری از گازگرفتگی و یا آتش سوزی انجام می دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، پس از استقرار تیم های حمایت های روانی، اجتماعی و فرهنگی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر (سحر) در مناطق آسیب دیده از زلزله، با توجه به روند کاهشی دما در این مناطق، گروه ایمن سازی این تیم ها با وجه به لزوم آگاه سازی خانواده ها و مردم جهت جلوگیری بروز آتش سوزی و گازگرفتگی اقدام به مراجعه به چادرها و ارائه آموزش ها و هشدارهای لازم جهت استفاده از وسایل گرمایشی می کنند.

بر این اساس لازم است افراد ساکن در چادرها از برق کشی غیراستاندارد در داخل چادر‌ها خودداری و وسایل گرمازا با فاصله از دیواره چادر قرار داده شود، همچنین با توجه به استفاده از وسایل گرمازا حتما راه‌های خروجی مناسب در چادر برای خروج گاز‌های متصاعد شونده در نظر گرفته شود.

همچنین نفت و گاز و دیگر مواد مشتعل را هرگز در داخل چادر نباید نگهداری شود و حتما محل نگهداری از چادر‌ها فاصله داشته باشد.

از نکات مهم دیگر که بایستی مورد توجه خانواده ها قرار گیرد این است که وسایل گرمازا باید در جایی قرار داده شود که چادر بیشترین ارتفاع را دارد و هرگز کتری و قابلمه غذا روی این وسایل قرار داده نشود و از نزدیک شدن کودکان به آن‌ها جلوگیری شود.