دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم: ۱۰ هزار نسخه کتاب ۴۴ باور غلط درباره اعتیاد در میان جوانان قمی چاپ و توزیع شد


دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت: به همت جمعیت هلال احمر قم و شورای مبارزه با مواد مخدر 10 هزار نسخه کتاب 44 باور غلط درباره اعتیاد در میان جوانان قمی چاپ و توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ ستاد ابوالفضل شریفی در دیدار جمعی از مسئولان و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر قم با استاندار که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد: سال گذشته ۵۰ نفر از جمعیت هلال احمر را به عنوان کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد مورد آموزش قرار دادیم.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم افزود:این جوانان با هماهنگی ستاد پیشگیری از مواد مخدر و دکتر گلفشان و هلال احمر کشور به مدت دو روز آموزش ها را سپری کردند تا بتوانند در کانون ها اطلاعات و دانش کافی را بحث پیشگیری از اعتیاد داشته باشند.

وی تصریح کرد: بر آن شدیم تا جوانان با آموزش های لازم به مساله پیشگیری از اعتیاد ورود پیدا کنند در این راستا مباحث تخصصی خوبی به این افراد ارائه شد.

شریفی افزود: آموزش های ارائه شده به صورت آبشاری است به گونه ای که هر فردی که آموزش می بینند در کانون ها و در خانواده های خود آن را نیز دنبال می کند تا جمعیت بیشتری تحت آموزش قرار گیرند.

وی اظهار کرد: همچنین از دیگر برنامه ها در مسیر پیشگیری از اعتیاد زنجیره نه به اعتیاد می باشد که در مراسم های مختلف انجام گرفت و جوانان در ان حضوری چشمگیر داشته اند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم عنوان کرد: در هفته مبارزه با مواد مخدر نیز جوانان جمعیت برای امحاء حضور یافتند و آموزش ها در این بخش نیز ارائه شد.

وی بیان کرد: امسال برای اولین بار در ایام محرم استفاده از فرصت در جهت آموزش جوانان به دست آمد البته تصمیم بر این بود چند هیات بزرگ را در طرح قرار دهیم اما به دلیل کمبود وقت این طرح در هیات خادم الرضا به مدت ده شب برگزار شد.

شریفی ادامه داد: این هیات جوانان زیادی را به عضویت دارد و فرصت خوبی در آموزش بود در این راستا در مدت ۱۰ شب با ایجاد غرفه هایی توانستیم تعداد زیادی از اعضای هیات را تحت آموزش های پیشگیری از اعتیاد قرار دهیم.

وی گفت:در این نمایشگاه هر شب ۵ تن کادر آموزش دیده هلال احمر حضور داشتند و آموزش ها را به جوانان ارائه می دادند ضمن اینکه بسته های آموزشی نیز در بین جوانان هیات توزیع می شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم تصریح کرد: نمایشگاهی که در این مدت از سوی جمعیت و شورا دایر شده بود مورد استقبال جوانان قرار گرفت و در این میان کتاب ۴۴ باور غلط در جامعه در خصوص اعتیاد که در ۱۰ هزار نسخه به چاپ رسیده بود توزیع شد.

وی با بیان اینکه هدف عمده جمعیت هلال‌احمر استان قم در طرح پیمان پیشگیری و درمان مواد مخدر آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بوده است خاطرنشان کرد:طرح پیمان مخفف پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت تامین نشاط اجتماعی هست که این طرح را در سال گذشته با دوستان در هلال احمر به سرانجام رساندیم.

شریفی عنوان کرد:این طرح ملی بود و شاخصه های خاصی داشت که همزمان افراد جدید الورود که هیچ کدام عضو کانون و هلال احمر نبودند با عضویت شان نیز آموزش های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند و آزمون دادند.

وی توضیح داد: و با وجود تعیین سهمیه استان تا ۵۰۰ نفر و مشکلاتی که در سایت وجود داشت در ستاد با همکاری آقای مدیران هلال احمر این مشکلات رفع شد و موفق شدیم ۷۰۰ نفر را آموزش دهیم که قم با این پیشرفت قابل توجه رتبه نخست را در طرح پیمان کسب کرد که جای تقدیر از دکتر گل فشان و مصباحی و همکاران دارد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم یادآور شد: در تلاشیم افراد آموزش دیده اهداف کانون را به صورت آبشاری ادامه دهند تا کل جمعیت استان را تحت آموزش های پیشگیرانه قرار دهند بدان صورت که اگر ماه دیگر از معتادی در مورد علت اعتیاد سوال شود ضعف آموزش یکی از گزینه های وی نباشد.

وی تاکید کرد: ما این توانایی را در هلال احمر می بینیم که با همتی که وجود دارد بتوانیم در طرح های پیشگیرانه از اعتیاد جمعیت بالایی را تحت پوشش قرار دهیم.

شریفی عنوان کرد: همچنین جمعیت جوانان هلال‌احمر استان رتبه برتر کشور را در طرح اوقات فراغت به دست آورده که بسیار ارزشمند است ضمن اینکه هیئت اندیشه‌ورزان جوان قم نیز با نظر مستقیم استاندار تشکیل‌شده است.