ششمین دوره طرح ملی دادرس در استان سیستان وبلوچستان در شهر ایرانشهر کلید خورد

آئین آغازین ششمین دوره طرح ملی دادرس با حضور دکتر حبیبی رئیس سازمان جوانان و هیئت همراه در استان سیستان وبلوچستان در شهر ایرانشهر برگزار شد.

رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در آئین آغاز ششمین دوره طرح ملی دادرس در ایرانشهر گفت: این مراسم با حضور دکتر حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان با هئیت همراه و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

وی افزود: بیش از ۱۲۲۱۱ نفر از دانش آموزان این استان در۳۴۰ کانون دانش آموزی آموزش های طرح ملی دادرس را به منظور افزیش سطح ایمنی و کسب آمادگی برای مقابله با حوادث فرا گرفتند.

مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، در این مراسم اظهار کرد: کسب رتبه اول تیم دادرس پسران ایرانشهر در کشور موجب شد تا مراسم افتتاح این طرح درشهرستان ایرانشهر برگزار شود.

وی افزود : درطرح ملی دادرس یا همان دانش آموز آماده در روزهای سخت، دانش آموزان هشت مهارت ضروری کمک های اولیه را به صورت نظری و عملی آموزش می بینند.

حبیبی با بیان اینکه طرح ملی دادرس در ۳۰ هزار مدرسه کشور و با حضور بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز از امروز اجرایی می شود، افزود:دانش آموزان پس از دوره های آموزشی در سه سطح شهرستان، استان و کشور به رقابت می پردازند.

راشکی ادامه داد: کیک افتتاحیه ششمین دوره طرح ملی دادرس نیز توسط دکتر حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بریده و ششمین دوره طرح ملی دادرس با مشارکت جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش آغاز شد.

همچنین در این مراسم از دست اندرکاران جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه های اجرایی در اجرای طرح ملی دادرس تقدیر و تشکر به عمل آمده ولوح تقدیری به آنان اعطا گردید.

در حاشیه این مراسم ، دکترحبیبی رئیس سازمان جوانان و بابایی معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان و هئیت همراه به منظور بررسی وضعیت آموزشی و رفاهی اعضا مجتمع دانش آموزی ولایت شهرستان ایرانشهر بازدید نمودند و ضمن دیدار با دانش آموزان این مجتمع از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مجتمع و دانش آموزان قرار گرفتند.