دورهمی های ساده// گزارشی از نخستین روز از گرامیداشت هفتادمین سالروز تأسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

هفتادمین سالروز تأسیس سازمان جوانان و یک سالگی تشکیل مجامع کانون‌های جوانان و دانشجویی در سالن توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با یک دورهمی صمیمانه و با یک صبحانه ساده کاری آغاز شد.

در آغازین لحظات این دو تولد گرانقدر برای جوانان و جوان‌دلان، دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان در ابتدا و سپس معاونین جوانان دانشجویی و دانش‌آموزی و روسای ادارات ضمن تبریک این روز به خانواده بزرگ خود، گسترش و توسعه بیش از پیش اهداف والای سازمان را با همراهی و همیاری جوانان آرزو کردند.

در ادامه با هماهنگی قبلی با استان‌ها، جلسات استان‌ها با حضور مدیران عامل، معاونین و اعضای شورای مرکزی استان‌ها از طریق ویدیوکنفرانس با حاضران سالن زنده‌یاد دکتر امیر معتمدی ارتباط مجازیِ تصویری برقرار شد و ضمن استفاده از صحبت‌های رئیس سازمان، در جلسه صمیمانه‌ای به صورت مجازی ولی پرمهـر به گفت‌و‌گو پرداختند.

سپس جلسات ماهانه مجمع عمومی استان‌ها با رویکرد و محوریت ارزیابی و انتخاب کانون‌های برتر و بررسی برنامه‌های هفته سالگرد ادامه یافت.

بر اساس این گزارش هفتمین جلسه شوراهای مرکزی مجامع کانون‌های جوانان و دانشجویی نیز که مقارن با اولین سالگرد تشکیل مجامع بود با حضور مسئولان ارشد سازمانی پی گرفته شد. موضوع این جلسه نیز بحث و بررسی درخصوص انتخاب کانون‌های برتر جوانان، دانشجویی، طلاب، روستایی، دانش‌آموزی و غنچه‌های هلال و تجلیل از برترین‌های کشوری در سی‌ام آبان ماه بیان و تصویب شد.

همچنین نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه‌های چند‌ سال اخیر سازمان و ارایه راهکارهای عملیاتی برای تقویت و جهت‌دهی درست نیروی جوانی برای ‌سال پیشِ روی سازمان مطرح شد.

در روز پُرکار سازمان، اعضای مجامع کانون‌ها به همراه رئیس سازمان و معاونان همیشه همراهشان برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره) و شهیدان و هم‌پیمان‌شدن برای ادامه‌دادن راه آنان به حرم امام(ره) و مزار شهدا در بهشت زهرا رفتند و همچنین یاد معاون فقید آموزش و پژوهش سازمان، زنده یاد دکتر امیر معتمدی را با نثار فاتحه و گل گرامی داشتند.

هفتادمین سالروز تأسیس سازمان جوانان و اولین سالروز تشکیل مجامع کانون‌ها با حضور مسئولان سازمان جوانان و اعضای شورای مرکزی مجامع با امید به آینده پرنشاط برای جوانان سراسر کشور و عزم راسخ برای تحقق بهترین‌ها در آرمان‌خانه امن اعضا و داوطلبان رقم خورد.

منبع: روزنامه شهروند