درخت جوانان هلال احمر، هفتاد ساله شد یادداشت// به بهانه هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

سازمان جوانان هلال احمر اکنون هفتادمین بهار زندگی خود را می گذراند و طی این مدت روزهای سختی را پشت سرگذاشته تا همگان به جوانان ایمان بیاورند و به اندیشه ایشان بها دهند و امروز زیر سایه هفت اصل اساسی این جمعیت، در هفت دهه عمر توأم با تلاش بی وقفه توانسته ادعای خود را به اثبات رساند و در عرصه های ملی و بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد و این گوشه ای است از هفتاد سال تلاش برای جوان باوری.

اکنون شاهد رشد و بالندگی جوانان در سطوح مختلف امدادی، فرهنگی، عام المنفعه و بشر دوستانه  هستیم آنجا که گوی سبقت را از یکدیگر می ستانند و در تمام زمینه ها جایی برای خود باز کرده اند.

سازمان جوانان امروز هفتاد ساله شد تا جوانان غیرتمندش خود را به اثبات رسانند و فریاد رسای کمک به همنوعان زیر پرچم این سازمان باشند. درخت هفتاد ساله ما امروز شاخ و برگ های بسیار دارد و سکان هدایت آن به دست سنین مختلفی همچون غنچه های هلال تا شاخه های آزاد، دانشجویی، طلاب سپرده شده تا عرصه مشارکت فعالیت های داوطلبانه همه گیر شود و شاید در چشم انداز های آینده شعار «هر ایرانی، یک هلال احمری است» را فریاد بزنیم و روزی زیبایست که همه مردم این مرز پرگهر، زیر چتر هلال احمر باشند و از خدمات داوطلبانه و آموزه های آن بهره مند شوند.

و اینک… با توهستم:

ای درخت برومند هفتاد ساله ما؛ تو یادگار همه سختی ها و شیرینی هایی هستی که امروز هر برگ تو دفتری سترگ از مصائب و مشکلاتی است که به انسانیت روا شده و در پایان هر دفتر جمله ناب «انسانم آرزوست» نگاشته شده است! تو یادگار یاران دیروزی که با بودنشان مهربانی و انسانیت را به تفسیر گذاشتند! درخت بارورم، امروز تو را در مزرعه ای سر سبز و جوانان را بسان درختی می بینم که هر عابری آرزو دارد زیر سایه آن دمی بیاساید.

عمرت پایدار ای سازمان جوانان هفتاد ساله من…

مهدی مستوی عضو جوان جمعیت هلال احمر خوزستان ـ بهبهان

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.