ماراتن بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر به پایان رسید +گزارش تصویری

اختتیامیه بیست و هشتمین مرحله کشوری مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر با حضور رییس و معاونین سازمان جوانان هلال احمر، مدیرکل امنیتی سیاسی استانداری کرمان و سایر مسئولین کشوری و استانی به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ حمید ملانوری مدیرکل امنیتی سیاسی استانداری کرمان ضمن ابراز خرسندی میزبانی استان کرمان از بیست و هشتمین مرحله کشوری مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در کشور در حوزه بحث های اقتصادی و فرهنگ غنی اسلامی با حضور جوانان به کمک توسعه اقتصاد کشور باید گام برداشت.
ملانوری با اشاره به تاکید به نگاه ویژه در بحث اشتغال جوانان هلال احمر افزود: با توجه به فعالیت های امدادی، فرهنگی، هنری و ورزشی اعضای جوانان که در سطح ملی و بین المللی توانمند و باعث افتخار کشور هستند، باید به بحث اشتغال آنان نیز نگاه ویژه ای کرد.
وی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: نگاه بخش خصوصی تنها به دولت نباید باشد چون دولت به تنهایی نمی تواند در این امر موفق شود و همچنین از سوی دیگر نیز دولت بدون حضور بخش خصوصی، علی الخصوص حضور جوانان، در این امر موفق نخواهد شد.
وی با پیشنهاد ایجاد گروههایی با عنوان تیم های امداد و اشتغال جوانان خاطر نشان کرد: در قالب سیاست ها و پشتیبانی دولت، میتوان واحدهای کارگاهی خوبی در زمینه اشتغال اعضای جوانان فراهم کرد تا جمعیت هلال احمر علاوه بر توجه به توانمندی سازی جوانان در حوزه امداد و نجات به حوزه اشتغال و توانمندی خدماتی ارائه کند.
مدیرکل امنیتی سیاسی استانداری کرمان پیشنهاد کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حاشیه اجرای برنامه ها و مسابقات، موضوع کارآفرینی و اشتغال در کنار این فعالیت ها گنجانده شود تا اعضای جوانان در این حیطه نیز توانمند و مستقل شوند.
دکتر مسعود حبیبی در اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر با اشاره به ایثار جوانان بسیجی برای حفظ مملکت از جوانان هلال احمر نیز به عنوان جوانان ایثارگر یاد کرد و افزود: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر که برای حفظ آرامش و جان مردم به صورت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر خدمت میکنند، ادامه دهنده راه و روش بسیجیان ایثارگر هستند.
حبیبی با تاکید بر فعالیت های امدادی که ریشه در فعالیت های بشردوستی هلال احمر دارد، افزود: در برنامه ریزی سازمان جوانان، در ۲ محور گام بر می داریم که بر اساس اصول و اهداف جمعیت هلال احمر باعث اعتماد و جلب مردم به این نهاد عام المنفعه شده است.
وی با اشاره به ۲محور فعالیت های امدادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: اصل انسانیت محور اصلی فعالیت های اعضای جوانان است که با احترام به این اصل، همه انسان ها برای ما ارزشمند هستند.
حبیبی با اشاره به اصل انسانیت و تکریم انسان ها در اهداف سازمان جوانان تصریح کرد: این دواصل ارزشمند ریشه در دین ما دارد و جوانان هلال احمر پرچمدار حراست و قداست حرمت انسان ها هستند.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به حضور ۳۰ هزار شرکت کننده در مرحله شهرستانی و استانی رفاقت مهر در سراسر کشور افزود: رفاقت مهر؛ تعامل، تعادل و ارتقای اعتماد به نفس و خودباروری را در جوانان هلال احمر افزایش داده است.
وی با اشاره به قدمت ۹۵ ساله در سالروز تاسیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: آبان ماه سال جاری همزمان با هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان از کانون های برتر استانی و همچنین کشوری تجلیل خواهد شد.
حبیبی با اشاره حضور بیش از یک میلیون عضو جوان در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: این سازمان تا کنون دارای ۱۲۰۰ کانون دانشجویی، ۸۰۰کانون جوانان،۲۵۰کانون طلاب، ۳۰۰۰کانون غنچه ها و ۸۰۰۰کانون دانش آموزی سازماندهی شده در سامانه ساجد دارد.
وی با اشاره به تشکیل مجامع کانون های استانی و کشوری ویژه اعضای جوانان و دانشجویی تصریح کرد: نمایندگان اعضای جوانان در این مجامع نظرات، نگاه و مشارکت های شما را در جمعیت هلال احمر دنبال می کنند و در برنامه راهبرد ۵ ساله چند محور برای گسترش مشارکت جوانان در فعالیت ها و تصمیم سازی در تدوین برنامه های جمعیت آمده است.

عکاس:حمید صادقی